SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Bakan Kacır, Kadınlar Dokuyor Atölyesini Ziyaret Etti
DOKA’dan Bölgeye 35 Milyon TL’lik AB Fonu
Bakan Kacır, Giresun Sosyal Girişimcilik Merkezi’ni Ziyaret Etti
Bakan Yardımcısı İnan, Ordu’da İş İnsanlarıyla Bir Araya Geldi
2024 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Ön Başvuru Dönemi Uzatıldı"
17 Ağustos2022
Turizm Konsept Master Planlarının İlk Aşamaları Tamamlandı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan turizm destinasyonlarının geliştirilmesi, yeni turizm destinasyonlarının oluşturulması ve bölgedeki turizm potansiyelinin artırılması amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Bu amaç doğrultusunda yürütülen turizm konsept master planları çalışmalarına Ordu ve Giresun illeri de eklendi. Giresun ili Kulakkaya, Kümbet ve Bektaş yaylalarında, Ordu ilinde ise Aybastı ilçesinde hazırlanan turizm konsept master planlarının ilk aşamaları tamamlandı.

İlk aşama çalışmalarında master plan yapılmakta olan alanlarda cazibe noktaları belirlenerek bu noktalardaki turizm aktivite planlamaları yapıldı.

Master planın ikinci aşama çalışmaları için veri toplanması adına yapılan saha ziyaretlerine katılan Avusturyalı yüklenici firmanın temsilcileri, Ajansımız Turizm ve Girişimcilik Uzmanları, Giresun YDO Koordinatörü ve Uzmanı ile Ordu Yatırım Destek Ofisi Koordinatörüne Giresun’da Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB), Aybastı’da ise Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan ve belediye proje ekibi eşlik etti.

Master planın ilk aşaması sonucu Avusturyalı firma tarafından hazırlanan raporun Giresun ve Ordu’daki paydaşlara sunumu gerçekleştirildi. Master plan çalışması tamamlandıktan sonra plan kapsamındaki kamu ve özel sektör yatırımlarının hayata geçmesi adına yerel paydaş temsilcileri ile karşılıklı istişarelerde bulunuldu. Bu kapsamda çalışmanın ikinci aşamasının da tamamlanmasına müteakip planın kamu sektörü, STK ve özel sektör paydaşlarına tanıtımının yapılması, plan kapsamındaki kamu ve özel sektör yatırımlarının hayata geçirilmesi için paydaşlarla işbirliği içinde çalışılmasına karar verildi.

Galeri
KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
22
Pts
Nis2024