SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Kuzey Afrika Ülkeleri Seyahat Acentelerine Tarihi İpek Yolu Kültür Rotası Tanıtıldı
Karadeniz İpekyolu Kültür Rotası Bölge Turizm Potansiyelini Geliştiriyor
Karadeniz Havzasında Mavi Ekonominin Güçlendirilmesi Proje Çalıştayı Yapıldı
Doğu Karadeniz’de Mavi Ekonomi Gelişiyor
Karadeniz Havzasında Coğrafi İşaretler Ağı (BS GIN) Projesi Tamamlandı
17 Ağustos2022
Turizm Konsept Master Planlarının İlk Aşamaları Tamamlandı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan turizm destinasyonlarının geliştirilmesi, yeni turizm destinasyonlarının oluşturulması ve bölgedeki turizm potansiyelinin artırılması amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Bu amaç doğrultusunda yürütülen turizm konsept master planları çalışmalarına Ordu ve Giresun illeri de eklendi. Giresun ili Kulakkaya, Kümbet ve Bektaş yaylalarında, Ordu ilinde ise Aybastı ilçesinde hazırlanan turizm konsept master planlarının ilk aşamaları tamamlandı.

İlk aşama çalışmalarında master plan yapılmakta olan alanlarda cazibe noktaları belirlenerek bu noktalardaki turizm aktivite planlamaları yapıldı.

Master planın ikinci aşama çalışmaları için veri toplanması adına yapılan saha ziyaretlerine katılan Avusturyalı yüklenici firmanın temsilcileri, Ajansımız Turizm ve Girişimcilik Uzmanları, Giresun YDO Koordinatörü ve Uzmanı ile Ordu Yatırım Destek Ofisi Koordinatörüne Giresun’da Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB), Aybastı’da ise Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan ve belediye proje ekibi eşlik etti.

Master planın ilk aşaması sonucu Avusturyalı firma tarafından hazırlanan raporun Giresun ve Ordu’daki paydaşlara sunumu gerçekleştirildi. Master plan çalışması tamamlandıktan sonra plan kapsamındaki kamu ve özel sektör yatırımlarının hayata geçmesi adına yerel paydaş temsilcileri ile karşılıklı istişarelerde bulunuldu. Bu kapsamda çalışmanın ikinci aşamasının da tamamlanmasına müteakip planın kamu sektörü, STK ve özel sektör paydaşlarına tanıtımının yapılması, plan kapsamındaki kamu ve özel sektör yatırımlarının hayata geçirilmesi için paydaşlarla işbirliği içinde çalışılmasına karar verildi.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
05
Pts
Haz2023