SS | destek@abanozmedya.com | Trabzonloading
doka@doka.org.tr | 444 8 290

Doka Roof

DOKA ROOF Ön Kuluçka:

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) bünyesinde faaliyete geçen Ön Kuluçka Merkezi (DOKA ROOF) Toplumda var olan bir soruna yönelik yenilikçi çözüm önerisi ile birlikte sürdürülebilir iş fikri veya projesi olan, bu fikrini gerçeğe dönüştürmek için tek başına ya da bir takım ile çalışmalarına başlamış ancak şirketleşmemiş girişimlere destek verir. Bunun yanı sıra ilimizde girişimcilik ruhunu geliştirmek adına çalışmalar yapmaktadır.

Kuluçka Merkezlerine Genel Bakış :

İş fikrini hayata geçirme sürecinde girişimciler hukuki, ekonomik, teknolojik vb. farklı farklı konularda sayısız problem ile karşı karşıya kalırlar.

Girişimcilerin bu problemlerle tek başlarına başa çıkmaları ve şirketlerini kurup başarıyla idame ettirmeleri oldukça zordur. Bununla birlikte, başarı elde eden girişimciler hayatımızdaki önemli sorunlara çözüm bulmakta ve ekonomik olarak ülkeye ciddi katkı sağlamaktadır. Bu önemli ekonomik ve sosyal katkının farkına varan kamu ve özel kuruluşlar ön kuluçka ve kuluçka merkezleri ile hızlandırma programları kurarak farklı süreçlerdeki girişimcilerin problemlerini çözmeye ve birçok açıdan girişimcilere destek olmaya başlamıştır.

Ön kuluçka, kuluçka merkezleri ve hızlandırma programlarını birbirinden ayıran temel özellik de farklı süreçlerdeki girişimcilere hitap etmeleri ve desteklemeleridir.

Ön Kuluçka Süreci ve Girişimcilere Sağlanan Olanaklar:

Ön kuluçka sürecindeki girişimcilerin fikirlerinin ne kadar uygulanabilir, ticarileştirilebilir, ölçeklendirilebilir vs. olduğunu anlamaları için belirli eğitim, mentorlük ve danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Bunlara ek olarak girişimcilerin ihtiyaç duyduğu açık ofis, ortak çalışma alanı ve benzeri fiziki ortamlar 24 saat açık olup, gerekli alt yapı imkanları ile ön kuluçka merkezimiz tarafından girişimcilere sağlanır. Ön kuluçka süresi altı ay olmakla birlikte girişimlerin hangi sektörde faaliyet göstereceğine göre de değişmektedir.

Girişimciler ön kuluçka merkezimizde aldıkları bu destekler ile fikirlerini netleştirerek doğru ve uygulanabilir bir iş planı hazırlarlar. Ön kuluçka sonunda girişimciler doğru ve detaylı bir iş planıyla şirketleşip planlarını uygulamaya geçmeye hazır olurlar. Bundan sonra kuluçka süreci ile çalışmalarına devam ederler. Ön kuluçka süreci erken bir aşama olduğu için girişimciler genellikle TÜBİTAK ve KOSGEB gibi devlet kurumlarından finansal destek alırlar.

Ön Kuluçka Programına Alınacak Projelerin Seçimi:

Kimler Başvurabilir;

Toplumda var olan bir soruna yönelik yenilikçi çözüm önerisi ile birlikte sürdürülebilir iş fikrine sahip tüm girişimci adayları başvurabilir.

Başvuru Şartları;

  • Ön Kuluçka için başvurular iş fikirleri ve iş planlarından oluşan proje önerileri şeklinde yapılır.
  • Bireysel ya da girişimci grubu olarak başvurulabilir.
  • Ön kuluçka biriminde bir kişi, birden fazla girişimci gruba üye olamaz. Bir üyesi birden fazla gruba üye görünen girişimci grupların başvuruları kabul edilmez.
  • İş fikirlerinin yenilikçi ve teknolojik olması, ticarileşme potansiyeli ve ekibin yetkinliği ile ilgili değerlendirme yapılır.

Başvuru ve Seçim Süreci;

Yıl boyunca ön kuluçka programımıza başvuru formunu doldurarak katılabilirsiniz.
Proje önerileri proje değerlendirme kurulu tarafından incelenir. İncelemeler ve değerlendirmeler sonucunda başarılı bulunan projeler, DOKA ROOF Ön Kuluçka merkezinde yer almaya hak kazanırlar. Kurul kararının olumsuz olması durumunda ise en kısa sürede girişimci bilgilendirilir.

Başvuru Formu:

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Ön Kuluçka Merkezi (DOKA ROOF) yeni girişimcilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Yenilikçi ve teknolojik bir iş fikriniz varsa siz de aşağıdaki formu doldurarak girişim yolculuğuna başlayabilirsiniz.

Dinlenme Alanı

Ortak Çalışma Alanı

Toplantı Eğitim Odası

dokarooffrm (505 Kb)
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMANGÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMAKÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMAİDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALILINKLER
DOKA ROOF
DOKAROOF
21
Paz
Tem2024