SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Bakan Kacır, Kadınlar Dokuyor Atölyesini Ziyaret Etti
DOKA’dan Bölgeye 35 Milyon TL’lik AB Fonu
Bakan Kacır, Giresun Sosyal Girişimcilik Merkezi’ni Ziyaret Etti
Bakan Yardımcısı İnan, Ordu’da İş İnsanlarıyla Bir Araya Geldi
2024 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Ön Başvuru Dönemi Uzatıldı"
26 Eylül2019
"Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi'' Toplantısı Yapıldı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) öncülüğünde gerçekleştirilen "Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi" konulu toplantıların altıncısı Gümüşhane Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Gümüşhane Üniversitesi yetkililerinin yanı sıra DOKA, Giresun Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi ve Trabzon Teknokent yetkililerinin katıldığı toplantıda, çalışma grubunun 3 yıllık eylem planı, eğitim planlaması, TR90 Bölgesi mentör havuzu çalışması, girişimcilik haftası etkinliklerinin planlanarak hazırlıkların başlatılması, saha araştırmaları ve proje önerileri görüşüldü.

Toplantıda yapılacak çalışmaların amacı ve öneminden söz eden Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Tanıtım ve Koordinasyon Birimi Başkan Vekili Mehmet Sezgin şunları söyledi: "2019 yılında DOKA, TR90 Bölge üniversitelerinin girişimcilik alanında hizmet veren teknoloji transfer ofisi gibi birimleri, Teknoparklar ve söz konusu birimlerin bulunmadığı üniversitelerde de girişimcilik üzerine uzmanlaşmış öğretim görevlileri ile birlikte bölgesel girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla bir çalışma grubu oluşturdu. Bu amaçla üniversitelerimizde belli aralıklarla toplantılar düzenlenmektedir. Altıncısını Gümüşhane Üniversitesi'nde düzenlediğimiz bu toplantıda 3 yıllık eylem planının yanı sıra saha araştırmaları ve proje önerileri gibi öneriler görüşüldü. Çalışma grubu, söz konusu amaç doğrultusunda girişimcilik ekosisteminde yer alan ara yüzlerin hizmet kalitesinin ve kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve bölgenin yatırım, girişimcilik potansiyelinin tanıtımına odaklanarak her ay düzenli olarak TR90 Bölgesi illerinin birisinde toplanmaktadır."

Gümüşhane Üniversitesi KÜSİ temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Çavuşoğlu da KÜSİ olarak bölgemizde Girişimcilik Ekosistemini geliştirmek adına tüm faaliyetlere katılmak ve bu faaliyetlerden üniversite ve şehrimizi faydalandırmak adına çaba sarf ettiklerini belirten konuşmasında, "Bu konuda hem akademisyenlere hem de öğrencilere yönelik çeşitli organizasyonlara katılım sergilemeyi ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Düzenlenen toplantı hakkında açıklamalarda bulunan Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise, "Gümüşhane Üniversitesi olarak ilimizin ekonomik, kültürel ve sosyal anlamda gelişmesine katkı göstermek amacıyla çeşitli projelere imza attık. Üniversitemizdeki akademisyenlerin ve öğrencilerin var olan iş fikirlerinin, prototip haline gelmiş tasarımlarının veya ticari ürüne dönüşebilecek her türlü çalışmalarının ekonomiye kazandırılabilmesi amacıyla farkındalığın artırılması için çalışmalara devam ediyoruz. DOKA öncülüğünde gerçekleştirilen 'Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi' konulu bu toplantıyla birlikte hızlı bir şekilde faaliyete başlanması için gerekli çalışmalar yapılıyor. Böylece hem ilimizin hem üniversitemizin hem de bölgemizin girişimcilik ekosisteminin daha iyi seviyelere ulaşmasını hedefliyoruz. Toplantının gerçekleştirilmesinde başta DOKA yetkilileri olmak üzere KÜSİ il temsilcimiz ve katılan tüm akademisyenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Galeri
KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
13
Cts
Nis2024