SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Bölge ihracatının artırılması için KOBİ'lere destek verilecek
26 Eylül2019
"Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi'' Toplantısı Yapıldı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) öncülüğünde gerçekleştirilen "Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi" konulu toplantıların altıncısı Gümüşhane Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Gümüşhane Üniversitesi yetkililerinin yanı sıra DOKA, Giresun Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi ve Trabzon Teknokent yetkililerinin katıldığı toplantıda, çalışma grubunun 3 yıllık eylem planı, eğitim planlaması, TR90 Bölgesi mentör havuzu çalışması, girişimcilik haftası etkinliklerinin planlanarak hazırlıkların başlatılması, saha araştırmaları ve proje önerileri görüşüldü.

Toplantıda yapılacak çalışmaların amacı ve öneminden söz eden Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Tanıtım ve Koordinasyon Birimi Başkan Vekili Mehmet Sezgin şunları söyledi: "2019 yılında DOKA, TR90 Bölge üniversitelerinin girişimcilik alanında hizmet veren teknoloji transfer ofisi gibi birimleri, Teknoparklar ve söz konusu birimlerin bulunmadığı üniversitelerde de girişimcilik üzerine uzmanlaşmış öğretim görevlileri ile birlikte bölgesel girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla bir çalışma grubu oluşturdu. Bu amaçla üniversitelerimizde belli aralıklarla toplantılar düzenlenmektedir. Altıncısını Gümüşhane Üniversitesi'nde düzenlediğimiz bu toplantıda 3 yıllık eylem planının yanı sıra saha araştırmaları ve proje önerileri gibi öneriler görüşüldü. Çalışma grubu, söz konusu amaç doğrultusunda girişimcilik ekosisteminde yer alan ara yüzlerin hizmet kalitesinin ve kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve bölgenin yatırım, girişimcilik potansiyelinin tanıtımına odaklanarak her ay düzenli olarak TR90 Bölgesi illerinin birisinde toplanmaktadır."

Gümüşhane Üniversitesi KÜSİ temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Çavuşoğlu da KÜSİ olarak bölgemizde Girişimcilik Ekosistemini geliştirmek adına tüm faaliyetlere katılmak ve bu faaliyetlerden üniversite ve şehrimizi faydalandırmak adına çaba sarf ettiklerini belirten konuşmasında, "Bu konuda hem akademisyenlere hem de öğrencilere yönelik çeşitli organizasyonlara katılım sergilemeyi ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Düzenlenen toplantı hakkında açıklamalarda bulunan Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise, "Gümüşhane Üniversitesi olarak ilimizin ekonomik, kültürel ve sosyal anlamda gelişmesine katkı göstermek amacıyla çeşitli projelere imza attık. Üniversitemizdeki akademisyenlerin ve öğrencilerin var olan iş fikirlerinin, prototip haline gelmiş tasarımlarının veya ticari ürüne dönüşebilecek her türlü çalışmalarının ekonomiye kazandırılabilmesi amacıyla farkındalığın artırılması için çalışmalara devam ediyoruz. DOKA öncülüğünde gerçekleştirilen 'Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi' konulu bu toplantıyla birlikte hızlı bir şekilde faaliyete başlanması için gerekli çalışmalar yapılıyor. Böylece hem ilimizin hem üniversitemizin hem de bölgemizin girişimcilik ekosisteminin daha iyi seviyelere ulaşmasını hedefliyoruz. Toplantının gerçekleştirilmesinde başta DOKA yetkilileri olmak üzere KÜSİ il temsilcimiz ve katılan tüm akademisyenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
17
Pts
Haz2024