SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Bakan Kacır, Kadınlar Dokuyor Atölyesini Ziyaret Etti
DOKA’dan Bölgeye 35 Milyon TL’lik AB Fonu
Bakan Kacır, Giresun Sosyal Girişimcilik Merkezi’ni Ziyaret Etti
Bakan Yardımcısı İnan, Ordu’da İş İnsanlarıyla Bir Araya Geldi
2024 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Ön Başvuru Dönemi Uzatıldı"
24 Mayıs2022
Genel Müdür Yeniçeri Gümüşhane’de Uygulanan DOKA ve DOKAP Projelerini İnceledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın (DOKAP) Gümüşhane’de yürüttüğü projeleri yerinde inceledi.

Genel Müdür Yeniçeri, ilk olarak Gümüşhane’de yürütülen ve yapılması planlanan projelerle ilgili Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Taşbilek, Gümüşhane’de bugüne kadar Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı DOKA ve DOKAP aracılığıyla çok sayıda projenin hayata geçirildiğini belirterek, günümüzde kalkınmanın lokomotifliğini ajanslar ve bölge kalkınma idareleri marifetiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı liderliğinde yürütüldüğünü ifade etti.

Genel Müdür Yeniçeri ise kalkınma ajanslarının ve kalkınma idarelerinin kendi bölgelerinde güzel projeleri hayata geçirdiğini söyledi.

Toplantının ardından Gümüşhane Sanayi Sitesi ve Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulunan Yeniçeri, pestil, köme ve ısıcam üzerinde faaliyet gösteren çeşitli firmaları ziyaret etti. OSB ziyaretlerinin ardından, Gümüşhane’nin alabalık üretim çiftliklerinden birini ziyaret eden Yeniçeri, daha sonra DOKA ve DOKAP tarafından Karaca Mağarası’nda yürütülen proje alanında incelemelerde bulundu.

Gümüşhane ziyaretinin ikinci gününde Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya katılan Genel Müdür Yeniçeri, Kelkit ilçesinde yapılacak yatırımlara ilişkin yürütülen fizibilite çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ziyaret kapsamında düzenlenen toplantılara, Vali Yardımcısı Mustafa Pala, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Onur Adıyaman, İlçe Belediye Başkanları, GTSO Başkanı İsmail Akçay, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tarık Kocagöz, KOSGEB İl Müdürü Harun Sakarya, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkan Yardımcısı Şeref Demir, Kent Konseyi Başkanı Rüstem Demirağ ile DOKA ve DOKAP uzmanları katıldı.

Galeri
KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
22
Pts
Nis2024