SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Bölge ihracatının artırılması için KOBİ'lere destek verilecek
26 Nisan2024
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Türk Hava Yolları'nın iş birliğiyle Yunanistan'ın önde gelen turizm acentesi temsilcileri Trabzon ve Gümüşhane'yi kapsayan etkinlik için bölgeye geldi.

Yunanistan'dan gelen seyahat acentesi temsilcileri, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TTSO) organizasyonuyla Trabzon'daki sektör temsilcileriyle ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Yunanistan'ın ardından önümüzdeki günlerde Cezayir'den turizm acentelerini de ağırlayacaklarını vurgulayarak, "Amacımız Trabzon'a değişik coğrafyalardan turistleri getirmektir" dedi.

ÇELEBİ: DEĞİŞİK COĞRAFYALARDAN TURİST GETİRMEYİ AMAÇLIYORUZ

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, ikili iş görüşmelerinin açılışında yaptığı konuşmada, Yunanistan'dan gelen turizmcileri Karadeniz'in güzel şehri Trabzon'da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek şunları söyledi:

"Son yıllarda Trabzon, özellikle yaz sezonunda Körfez bölgesinden gelen turistlerle yoğun bir turist akınının yaşandığı bölge konumunda. Biz bu turizm hareketini 12 aya yaymak için TGA, Türk Hava Yolları ve DOKA olarak yeni bir çalışma başlattık. İlk tercihi Yunanistan olarak yaptık. Hemen akabinde Kuzey Afrika ülkesi Cezayir'i davet ediyoruz. Cezayir'den seyahat acenteleri de iki hafta sonra Trabzon'da olacak. Amacımız değişik coğrafyalardan turistleri Trabzon'a getirmektir. Trabzon'a gelirken mutlaka hepiniz incelemişsinizdir. Trabzon inanç turizmi ve tarihi altyapısı olarak bölgenin önemli destinasyonu. Bunların yanı sıra doğası da çok güzel. Konaklama imkanları geniş. Bölgenin en fazla yatak kapasitesine sahip kenti konumundayız. Bu turizm hareketinin sadece tek taraflı olmasını da istemiyoruz. Buradaki birçok vatandaşımız da Yunanistan'ın tarihi ve doğal güzelliklerini görmek istiyor. Karşılıklı bir çalışma yapılabilir. Ticaret ve Sanayi Odası olarak, diğer kurumlar olarak her zaman kapımız size açık, Her konuda yardımcı olmaya hazırız."

TGA tarafından yapılan sunumun ardından Yunanistan'dan gelen seyahat acenteleri, Trabzon'daki sektör temsilcileriyle ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi, yeni iş birliklerine adım attı. İkili iş görüşmesi etkinliğinde 200'den fazla görüşme gerçekleştirildi.

KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
25
Sal
Haz2024