SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Bölge ihracatının artırılması için KOBİ'lere destek verilecek
24 Mayıs2022
Genel Müdür Yeniçeri Gümüşhane’de Uygulanan DOKA ve DOKAP Projelerini İnceledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın (DOKAP) Gümüşhane’de yürüttüğü projeleri yerinde inceledi.

Genel Müdür Yeniçeri, ilk olarak Gümüşhane’de yürütülen ve yapılması planlanan projelerle ilgili Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Taşbilek, Gümüşhane’de bugüne kadar Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı DOKA ve DOKAP aracılığıyla çok sayıda projenin hayata geçirildiğini belirterek, günümüzde kalkınmanın lokomotifliğini ajanslar ve bölge kalkınma idareleri marifetiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı liderliğinde yürütüldüğünü ifade etti.

Genel Müdür Yeniçeri ise kalkınma ajanslarının ve kalkınma idarelerinin kendi bölgelerinde güzel projeleri hayata geçirdiğini söyledi.

Toplantının ardından Gümüşhane Sanayi Sitesi ve Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulunan Yeniçeri, pestil, köme ve ısıcam üzerinde faaliyet gösteren çeşitli firmaları ziyaret etti. OSB ziyaretlerinin ardından, Gümüşhane’nin alabalık üretim çiftliklerinden birini ziyaret eden Yeniçeri, daha sonra DOKA ve DOKAP tarafından Karaca Mağarası’nda yürütülen proje alanında incelemelerde bulundu.

Gümüşhane ziyaretinin ikinci gününde Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya katılan Genel Müdür Yeniçeri, Kelkit ilçesinde yapılacak yatırımlara ilişkin yürütülen fizibilite çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ziyaret kapsamında düzenlenen toplantılara, Vali Yardımcısı Mustafa Pala, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Onur Adıyaman, İlçe Belediye Başkanları, GTSO Başkanı İsmail Akçay, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tarık Kocagöz, KOSGEB İl Müdürü Harun Sakarya, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkan Yardımcısı Şeref Demir, Kent Konseyi Başkanı Rüstem Demirağ ile DOKA ve DOKAP uzmanları katıldı.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
17
Pts
Haz2024