SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Bakan Kacır, Kadınlar Dokuyor Atölyesini Ziyaret Etti
DOKA’dan Bölgeye 35 Milyon TL’lik AB Fonu
Bakan Kacır, Giresun Sosyal Girişimcilik Merkezi’ni Ziyaret Etti
Bakan Yardımcısı İnan, Ordu’da İş İnsanlarıyla Bir Araya Geldi
2024 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Ön Başvuru Dönemi Uzatıldı"
06 Nisan2018
DOKA HESTOUREX Fuarı’nda Bölgemizi Tanıtıyor

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), bu yıl ikinci kez düzenlenen Dünya Sağlık Spor Kongre ve Fuarı’na katılarak, bölgemizin sağlık ve spor turizmi olanaklarını tanıtıyor.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde bu yıl ikincisi yapılan HESTOUREX, Türkiye’deki kurum ve kuruluşları dünyanın her yerinden gelen satın alma heyetleriyle bir araya getirerek, tüm ülkedeki turizm hizmeti veren işletmelerin 4 mevsim faaliyet göstermesini ve turizmi sürekli hale getirmeyi hedefliyor.

ANFAŞ Expo Center’da, Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen fuarın açılışına Antalya Valisi Münir Karaloğlu, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Trabzon Vali Yardımcısı Nusret Şahin, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Bakanı Davut Çetin, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Hestourex Fuarı’nın çok büyük bir organizasyon olduğuna dikkat çeken DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, “Bölgemizin her ili ve ilçesi, spor, sağlık ve bu bağlamdaki alternatif turizm çeşitlerinin uygulanabileceği olanaklara sahip. Bölgemizde ki turizm çeşitliliğini arttırmak ve yapılacak ikili anlaşmalarla Bölge ekonomimize katkı sağlamak için Hestourex Fuarı’nda yerimizi aldık” diye konuştu.

Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdür Ali Ayvazoğlu ise, 2018 turizm sezonunun 2017 yılı turizm sezonundan daha hareketli geçeceğini söyledi. Ayvazoğlu, “4 bin yıllık tarihi geçmişiyle İmparatorluk başkenti olan Trabzon’u, turizm, sağlık, spor, kültürel ve doğal güzellikleriyle dünyaya tanıtmaya devam ediyoruz” dedi.

160 ayrı ülkeden yaklaşık 5 bin katılımcının buluştuğu fuarda DOKA, son yıllarda turizmde büyük aşama kaydeden bölgemizin olanaklarını katılımcılara tanıtıyor.

KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
22
Pts
Nis2024