SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
06 Nisan2018
DOKA HESTOUREX Fuarı’nda Bölgemizi Tanıtıyor

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), bu yıl ikinci kez düzenlenen Dünya Sağlık Spor Kongre ve Fuarı’na katılarak, bölgemizin sağlık ve spor turizmi olanaklarını tanıtıyor.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde bu yıl ikincisi yapılan HESTOUREX, Türkiye’deki kurum ve kuruluşları dünyanın her yerinden gelen satın alma heyetleriyle bir araya getirerek, tüm ülkedeki turizm hizmeti veren işletmelerin 4 mevsim faaliyet göstermesini ve turizmi sürekli hale getirmeyi hedefliyor.

ANFAŞ Expo Center’da, Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen fuarın açılışına Antalya Valisi Münir Karaloğlu, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Trabzon Vali Yardımcısı Nusret Şahin, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Bakanı Davut Çetin, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Hestourex Fuarı’nın çok büyük bir organizasyon olduğuna dikkat çeken DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, “Bölgemizin her ili ve ilçesi, spor, sağlık ve bu bağlamdaki alternatif turizm çeşitlerinin uygulanabileceği olanaklara sahip. Bölgemizde ki turizm çeşitliliğini arttırmak ve yapılacak ikili anlaşmalarla Bölge ekonomimize katkı sağlamak için Hestourex Fuarı’nda yerimizi aldık” diye konuştu.

Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdür Ali Ayvazoğlu ise, 2018 turizm sezonunun 2017 yılı turizm sezonundan daha hareketli geçeceğini söyledi. Ayvazoğlu, “4 bin yıllık tarihi geçmişiyle İmparatorluk başkenti olan Trabzon’u, turizm, sağlık, spor, kültürel ve doğal güzellikleriyle dünyaya tanıtmaya devam ediyoruz” dedi.

160 ayrı ülkeden yaklaşık 5 bin katılımcının buluştuğu fuarda DOKA, son yıllarda turizmde büyük aşama kaydeden bölgemizin olanaklarını katılımcılara tanıtıyor.

KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
14
Paz
Tem2024