SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
03 Haziran2016
ALECTOR Projesi’nin Nihai Toplantısı Yapıldı

ALECTOR Projesi’nin nihai toplantısı 31.05.2016 – 03.06.2016 tarihleri arasında İstanbul gerçekleştirildi.

Karadeniz Sınır Ötesi İşbirliği Program kapsamında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) da ortak olarak yer aldığı Sınır Ötesi İşbirliği Ağlarının Kurularak Kültür Turizminde Kalite Standartlarının Artması Konulu ALECTOR Projesi’nin nihai konferansı Sultanahmet’de gerçekleşti.

Konferansın birinci günü İstanbul Vali yardımcısı Ahmet Önal’ın konuşmasını yapması ile başladı. Daha sonra Kültürel Miras üzerine yazılıp hazırlanan akademik makalelerin sunulmasıyla devam etti. Konferansın ilerleyen saatlerinde Projenin ENPI ortağı olan Bulgaristan Karadeniz Yerel Yönetimler Birliği ile görüşmeler yapıldı bu görüşmeler boyunca ajansımızdan ALECTOR Projesi Koordinatörü Mehmet Bozdoğan, ALECTOR Projesi Kültürel Miras Planlayıcısı Cansu Tuna ve Proje gönüllümüz olan Özkan Kart ile röportajlar yapıldı.

Konferansın ikinci gününde akademik makalelerin sunumuna devam edildi. Aynı gün içerisinde ALECTOR Projesi Açık Hava Müzesi sergisi açıldı. Bu sergide basımını DOKA’nın üstlenmiş olduğu dokuz proje ortağının pilot proje eserlerinin var olduğu paneller, konferansa katılan kişilerin görüşüne sunuldu. ALECTOR Projesi ile yürütülen e-course katılımcıları olan Mehmet Bozdoğan, Cansu Tuna, Ali Ayvazoğlu, Zübeyde Hanım Altun, Özkan Kart ve Gülşah Dilek için Kültürel Uzman statüsü ile EQF sertifikaları takdim edildi.

Konferansın üçüncü günü IPA ana yararlanıcımız İstanbul Valiliği’nin pilot proje alanı olan İstanbul’un Şile ilçesinde saha çalışması yapıldı. Bu çalışma boyunca İstanbul Valiliği’nin pilot proje alanları olan Şile Feneri, Şile Tahlisiye İstasyonu, Şile Kadın Toplum Merkezi, Şile Halk Eğitim Merkezi ve Yeniköy ziyaret edildi. Ziyaret edilen yerlerde Şile Kaymakamı Salih Yüce ile beraber seçilmiş proje alanlarına ait hazırlanmış olan paneller sergilendi ve yer hakkında kısa sunumlar yapıldı.

İstanbul ziyaretinin dördüncü günü ALECTOR Projesi’nin son toplantısı yapıldı. Toplantı proje ortaklarının bu güne kadar yapmış oldukları aktiviteleri anlatan sunumlarıyla başladı. Daha sonra toplantı eksik kalan aktivitelerin tamamlanması için yapılan düzenlemeler sonunda bir takvim oluşturularak son buldu.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
14
Paz
Tem2024