SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
[email protected] | 444 8 290
Trabzon'a 55 Milyon TL'lik 6 Proje
Desteklenen Projeler İle Kadınlar ve Gençler Güçleniyor
Gümüşhane’nin Turizm Kimliğini Yansıtacak Özel Tasarım Hediyelik Eşya Koleksiyonu Oluşturuluyor
Siz de Karadeniz Hazinelerini Keşfedin
DOKA Yönetim Kurulu Toplantısı Gümüşhane’de Yapıldı
03 Haziran2016
ALECTOR Projesi’nin Nihai Toplantısı Yapıldı

ALECTOR Projesi’nin nihai toplantısı 31.05.2016 – 03.06.2016 tarihleri arasında İstanbul gerçekleştirildi.

Karadeniz Sınır Ötesi İşbirliği Program kapsamında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) da ortak olarak yer aldığı Sınır Ötesi İşbirliği Ağlarının Kurularak Kültür Turizminde Kalite Standartlarının Artması Konulu ALECTOR Projesi’nin nihai konferansı Sultanahmet’de gerçekleşti.

Konferansın birinci günü İstanbul Vali yardımcısı Ahmet Önal’ın konuşmasını yapması ile başladı. Daha sonra Kültürel Miras üzerine yazılıp hazırlanan akademik makalelerin sunulmasıyla devam etti. Konferansın ilerleyen saatlerinde Projenin ENPI ortağı olan Bulgaristan Karadeniz Yerel Yönetimler Birliği ile görüşmeler yapıldı bu görüşmeler boyunca ajansımızdan ALECTOR Projesi Koordinatörü Mehmet Bozdoğan, ALECTOR Projesi Kültürel Miras Planlayıcısı Cansu Tuna ve Proje gönüllümüz olan Özkan Kart ile röportajlar yapıldı.

Konferansın ikinci gününde akademik makalelerin sunumuna devam edildi. Aynı gün içerisinde ALECTOR Projesi Açık Hava Müzesi sergisi açıldı. Bu sergide basımını DOKA’nın üstlenmiş olduğu dokuz proje ortağının pilot proje eserlerinin var olduğu paneller, konferansa katılan kişilerin görüşüne sunuldu. ALECTOR Projesi ile yürütülen e-course katılımcıları olan Mehmet Bozdoğan, Cansu Tuna, Ali Ayvazoğlu, Zübeyde Hanım Altun, Özkan Kart ve Gülşah Dilek için Kültürel Uzman statüsü ile EQF sertifikaları takdim edildi.

Konferansın üçüncü günü IPA ana yararlanıcımız İstanbul Valiliği’nin pilot proje alanı olan İstanbul’un Şile ilçesinde saha çalışması yapıldı. Bu çalışma boyunca İstanbul Valiliği’nin pilot proje alanları olan Şile Feneri, Şile Tahlisiye İstasyonu, Şile Kadın Toplum Merkezi, Şile Halk Eğitim Merkezi ve Yeniköy ziyaret edildi. Ziyaret edilen yerlerde Şile Kaymakamı Salih Yüce ile beraber seçilmiş proje alanlarına ait hazırlanmış olan paneller sergilendi ve yer hakkında kısa sunumlar yapıldı.

İstanbul ziyaretinin dördüncü günü ALECTOR Projesi’nin son toplantısı yapıldı. Toplantı proje ortaklarının bu güne kadar yapmış oldukları aktiviteleri anlatan sunumlarıyla başladı. Daha sonra toplantı eksik kalan aktivitelerin tamamlanması için yapılan düzenlemeler sonunda bir takvim oluşturularak son buldu.

Galeri
KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
23
Cts
Eki2021