SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Bölge ihracatının artırılması için KOBİ'lere destek verilecek
05 Kasım2021
SOGEP Projeleri Yeni Ufuklar Açıyor

Ordu’da Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen 2,5 milyon lira maliyetli iki sosyal kalkınma projesi uygulanacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programları (SOGEP) kapsamında Ordu’da yürütülecek olan “Gençlerin Gücü, Fatsa’nın Gücü” ve “Yöresel Gastronomi Merkezi ve Kadının İstihdamının Artırılması” projelerinin imza töreni Ordu Valisi Tuncay Sonel’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Sonel, DOKA’nın katkılarıyla Fatsa ile Perşembe ilçelerinde uygulanacak olan 2.5 milyon TL. bütçeli projelerin bölge ekonomisine büyük bir katkı sunacağını söyledi. Vali Sonel, konuşmasına şöyle devam etti:

“Fatsa’da “Gençlerin Gücü, Fatsa’nın Gücü Projesi”, Perşembe’de “Yöresel Gastronomi Merkezi ve Kadının İstihdamının Artırılması Projesi hayata geçecek. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde hazırlanan bu projelerin ilimize kazandırılması noktasında katkı veren Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, DOKA Genel Sekreterimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu 2 projenin Ordu’muza, ilçemize burada yetişecek gençlere, iş sahibi olacak kadınlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın Ordu, Artvin, Rize, Trabzon, Giresun ve Gümüşhane illerinde başarılı projeler yürüttüğünü belirten Vali Sonel, projelerin Doğu Karadeniz Bölgesi’ne çok ciddi katkılar sağladığını sözlerine ekledi.

Sözleşmesi imzalanan projelerin kırsal ve sosyal kalkınmaya ciddi katkı sağlayacağını dile getiren DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman ise, “Gençlerin Gücü, Fatsa’nın Gücü” ile “Yöresel Gastronomi Merkezi ve Kadının İstihdamının Artırılması” projelerinin yeni ufuklar açacağını, özellikle genç ve kadın nüfusun istihdamında yeni bir kırsal kalkınma modelini ortaya çıkaracağını söyledi.

Ordu Valiliği’nde gerçekleştirilen imza törenine, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Perşembe Kaymakamı Levent Yetgin, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ve Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan katıldı.

Galeri
KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
17
Pts
Haz2024