SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
[email protected] | 444 8 290
Yalın Üretim ve Yalın Düşünce” Eğitimleri 2021 Yılında da Devam Edecek
Online Beceri Değerlendirme Projesinin Kapanış Etkinliği Yapıldı
Hizmet Sektörüne KAİZEN Eğitimi Verildi
FutureUP Hızlandırma Programı” Başvuruları Başlamıştır
Trabzon’un ‘Sembol Olacak’ Projesinde İmzalar Atıldı
08 Temmuz2019
Online Beceri Değerlendirme Aracı Projesi’nin Web Sitesi Açıldı

Avrupa Birliği Komisyonunca yürütülen ve 35 ülkeye açık olan EaSI Programı, “Upskilling Pathways” teklif çağrısı altında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ortaklığında hazırlanan ‘Online Beceri Değerlendirme Aracı Projesi’nin Web sitesi https://onlinebeceri.com/ adresiyle hizmete açıldı.

Hakkımızda, hedefler, aktiviteler, beklenen çıktılar ve iletişim başlıklarının yer aldığı https://onlinebeceri.com/ adresini ziyaret edenler, proje hakkında ayrıntılı bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyor.

Online Beceri Değerlendirme Aracı Projesi, AB Komisyonu İstihdam, Sosyal Alan ve İçerme Genel Müdürlüğü ve DOKA arasında, “VS/2019/0127” sözleşme numarası ile imzalanarak 01.04.2019 tarihi itibariyle başlamıştır. Toplam 326.342,86 Avro bütçe ile yürütülecek olan projede; 11 iş paketi 18 aylık proje süresince uygulanarak tamamlanacaktır.

Proje içerisindeki iş paketlerinin bazı ana başlıkları kapsamında aşağıda yer alan çalışmalar gerçekleştirilecektir:

  • 500 kişilik örneklem üzerinden saha araştırması ve analizler
  • 40 kişiye ölçme ve değerlendirme aracı kullanımı üzerine eğitim verilmesi
  • 1 Adaptif, Online Ölçme-Değerlendirme Aracı Hazırlanması
  • Yerel Çalıştay ve Toplantılar
  • Proje çıktılarının Uluslararası bir kongrede sunumu

Proje kapsamında, düşük düzeyde yeterlilik/ beceri sahibi yetişkinlerin veya ilgili hallerde, ülkeler tarafından tespit edilen öncelikli hedef grupların, okur-yazarlık, sayısal okuryazarlık ve dijital okuryazarlık becerilerinin değerlendirilmesine yönelik web tabanlı, adaptif bir değerlendirme materyali geliştirilecektir.

Değerlendirme materyalinin, düşük düzeyde yeterlilik/beceri sahibi yetişkinlerin hangi beceri türlerinde (okur-yazarlık, sayısal okuryazarlık ve dijital okuryazarlık becerileri), hangi beceride olduklarını ve hangi becerilerini geliştirmeleri gerektiğine dair bilimsel ve nesnel bir rapor sunulacaktır. Rapor sonucunda bireylerin okur-yazarlık, sayısal okuryazarlık ve dijital okuryazarlık becerileri alanlarındaki mevcut temel ve üst düzey becerilerine ilişkin öğrenme eksiklikleri tespit edilecek ve belgelendirilecektir.

Okur-yazarlık, sayısal okuryazarlık ve dijital okuryazarlık becerilerinde mevcut olan öğrenme eksiklikleri tespit edilen bireylerin özel ihtiyaçlarına uygun bir öğrenme yönteminin tasarlanması da gene bu proje ile ortaya çıkacak araçların kullanımı ile mümkün olacaktır.

Ayrıca, projede gerçekleştirilecek olan materyali çevrimiçi (online) olduğu için zaman ve mekan kısıtlı olmadan kolaylıkla erişim sağlanabilecektir.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
13
Sal
Nis2021