SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Bakan Kacır, Kadınlar Dokuyor Atölyesini Ziyaret Etti
DOKA’dan Bölgeye 35 Milyon TL’lik AB Fonu
Bakan Kacır, Giresun Sosyal Girişimcilik Merkezi’ni Ziyaret Etti
Bakan Yardımcısı İnan, Ordu’da İş İnsanlarıyla Bir Araya Geldi
2024 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Ön Başvuru Dönemi Uzatıldı"
29 Mayıs2018
Öğrenciler ’Bilimde Öncü, Yerelde Güçlü Projesi’yle Geleceğe Hazırlanıyor

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenecek, Kabadüz Kaymakamlığı tarafından yürütülecek olan "Bilimde Öncü, Yerelde Güçlü Projesi"nin sözleşmesi imzalandı.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Adıyaman ile Kabadüz Kaymakamı Mustafa Uğur Özerden’in imzaladığı proje ile öğrencilere kodlama eğitimi verilecek.

Ordu’da ilk defa Kabadüz ilçesinde açılan ’Kodlama Sınıfları’ ile dikkatleri üzerine çeken Kabadüz Kaymakamlığı, DOKA’dan onaylanan proje ile bilişim teknolojileri ve yazılım dersi öğretmenlerine kodlama eğitimi verilerek öğrencilere daha geniş kapsamda yazılım ve kodlama eğitimi verilmesi sağlanacak. Hem de bu projeden Ordu’nun farklı sekiz ilçesinde görev yapan öğretmenler de faydalanacak.

Kabadüz Kaymakamı Mustafa Uğur Özerden tarafından hazırlanan ve DOKA tarafından onaylanan proje ile ilçe genelindeki tüm öğrencilere kodlama sınıflarında çağın gereksinimlerine uygun eğitim verilmesi sağlanacak.

“Gelişen ve değişen dünyada neredeyse internetle, bilgisayarla, kodla ilişkisi olmayan hiçbir şey yok” diyen Genel Sekreter Adıyaman, “Hayatımıza akıllı sistemler diye yeni kavramlar girdi. Şuanda belki biz bu kavramı pek algılayamıyor ama dünya gelecekte bu kavramla şekil alacak. Gelişen dünyada ya senaryo yazan olacağız ya da yazılan senaryolara uyan, ya kodlayıp üreten bir toplum olacağız ya da üretilen teknolojiyi satın alan, tüketen bir toplum olacağız. Kabadüz Kaymakamlığımızın hazırladığı bu projeye destek vererek, biz; bütün çocuklarımızı hızla gelişen bu dünya düzenine hazırlamaya ve analitik düşünme yeteneği kazandırarak kod okuryazarı yapmaya çalışıyoruz. Bu proje gençlerimizi geleceğin dünyasına hazırlama adına çok önemsediğimiz bir proje. İnanıyorum ki çok verimli sonuçları olacak” diye konuştu.

Kaymakam Mustafa Uğur Özerden, ilçede eğitim-öğretim gören öğrencilerin çok şanslı olduklarına işaret etti.

Yaklaşık bir yıl öncesinde açılan ’Kodlama Sınıfları’ ile öğrencilerin ufkunun değiştiğini belirten Kaymakam Özerden, konuşmasını şöyle tamamladı: "Kodlama sınıflarında eğitim görmeye başlayan öğrencilerimiz geçen süre içerisinde birçok önemli projeye imza attı. Şimdi DOKA tarafından onaylanan projemiz ile de öğretmenler açtığımız kodlama sınıflarında çağın gereksinimlerini analiz edip öğrencilerimize daha kaliteli robotik kodlama dersi vererek tüketen, ezber yapan, düz düşünce yapısına sahip nesiller yerine, üreten, analitik düşünen problem karşısında çözüm geliştiren öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
22
Pts
Nis2024