SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
11 Eylül2023
Mavi Ekonomi Doğu Karadeniz’e Güç Katacak

Avrupa Denizcilik, Balıkçılık ve Yetiştiricilik Fonu (EMFAF) tarafından desteklenen Karadeniz Havzasında Mavi Ekonominin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında “Karadeniz Bölgesi’nde Gemi İnşaatı ve Ulaştırmasında Güncel Eğilimler” konulu çevrimiçi çalıştay düzenledi.

Bölgedeki mavi ekonomi sektörlerinin sorunları, ihtiyaçları ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı çalıştayda konuşan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Kemal Akpınar, Ajansın, mavi ekonomi konusunda yürüttüğü çalışmalar konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın önümüzdeki dönemde Doğu Karadeniz Bölgesi’nde büyük potansiyel barındıran su ürünleri yetiştiriciliği, kıyı turizmi ve gemi inşa sektörlerine yönelik çalışmalara ağırlık vereceğini belirten Akpınar, mavi ekonomi faaliyetlerinin katma değerinin artmasıyla birlikte bölgenin önemli sosyal ve ekonomik kazanımlar elde edeceğini söyledi.

Gemi inşa alanında faaliyet gösteren işletmelerin de davet edildiği çalıştayda, bölgenin başarılı firmaları, mevcut üretim ve ihracat faaliyetleri ile imalatı planlanan yeni ürünler konusunda bilgi paylaşımında bulundu.

Toplantıda ayrıca mavi ekonomi sektörlerinin sorunları, ihtiyaçları, bölgenin mavi ekonomiden daha fazla gelir elde etmesi için DOKA, kamu, özel sektör ve STK’lar iş birliğinde geliştirilebilecek projeler ile 2024-2028 Bölge Planı çalışması kapsamında belirlenen mavi büyüme hedefi, tedbirleri, mali destek program önerileri görüşüldü.

Çalıştaya, Türkiye, Gürcistan, Bulgaristan, Yunanistan, Ukrayna ve Romanya’dan proje ortağı kurumların yetkilileri ile gemi inşa sektöründe faaliyet gösteren firmaların temsilcileri katıldı.

KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
14
Paz
Tem2024