SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Bölge ihracatının artırılması için KOBİ'lere destek verilecek
02 Haziran2015
Kuveyt’ten Direkt Seferler Başlıyor

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından bölge turizminin geliştirilmesi adına yapılan çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor. 17 Temmuz tarihinde Kuveyt’ten Trabzon’a yapılacak direkt seferler kapsamında, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Türk Havayolları (THY) tarafından Kuveyt’in en büyük alışveriş merkezlerinde ortak bir tanıtım etkinliği düzenlendi.

Yapılan tanıtımlar sonucu Kuveyt’ten Doğu Karadeniz Bölgesi’ne oluşan bu yoğun ilgi bölge ekonomisine de çok önemli bir katkı yapacağına işaret eden DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, Doğu Karadeniz’e hayran kalan Kuveytli yatırımcı ve turistler bölgeye akın edeceğinin işaretlerinin alındığını söyledi.

Kuveyt Evkaf Bakanı Bölgemize Geliyor

Kuveyt’te bölgenin tanıtımı için giden Genel Sekreter Kaldırım, Trabzon Vali Yardımcısı Şükrü Kara ve THY yetkililerinden oluşan heyet Kuveyt Evkaf, Turizm ve Kültür Bakanlığı’nı da ziyaret ederek, önemli görüşmeler gerçekleştirdi.

Kuveyt Evkaf Bakanı Dr. Adil Abdallah El-Fellah ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ağustos ayında bölgemizi ziyaret etmek istediğini ifade etti. Ziyarette işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla heyet tarafından Kuveyt Milli Takımı da bölgemize davet edildi. Kuveyt Milli Takımı’nın da yakın zamanda Doğu Karadeniz Bölgesi’ne gelmesinin sözü alındı.

Avenues Mall Alışveriş Merkezi’nde merkezinde tanıtım etkinliği gerçekleştiren heyet, Holiday İnn Hotel’de 100 turizm işletmecisi ve işadamı ile toplantı ve yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdi.

Kuveyt’ten bölgemize yapılacak seferlerin önemine işaret eden Genel Sekreter Kaldırım, “Ajansımız olarak yaptığımız tanıtım faaliyetleri ve görüşmeler sayesinde 17 Temmuz itibariyle Kuveyt’ten Trabzon’a direkt seferlerin başlamasının mutluluğunu yaşıyoruz. Kuveyt’ten bölgemize yapılacak seferler bölge ekonomisine de önemli bir katkı sağlayacaktır. Trabzon ve Rize Arap turizm pazarında oturmuş destinasyonlar. Yeni destinasyonlar olarak Ordu, Giresun Artvin, Gümüşhane illerini de tanıtımlarımızda ön plana çıkarıyoruz. Bu illerimizde çok ilgi çekiyor. Ordu-Giresun Havalimanının açılması da Kuveyt’te bulunan acenteler tarafından ilgi ile karşılandı. Havalimanımızda bölge turizmine büyük katkısı olacak” dedi.

Doluluk %100’ü Aştı Bölge Yeni Yatırımlar Bekliyor

Genel Sekreter Kaldırım, Kuveyt’li turizmcilerin en büyük önceliğinin kaliteli hizmet olduğuna dikkat çekerek, “ Özellikle burada karşılaştığımız en önemli taleplerden bir tanesi kaliteli konaklama talebi. Ne kadar kaliteli otel olursa olsun onları doldurmaya hazır olduklarını kaydettiler. Bölgemizde doluluk oranları % 100’ü aştı. Gelen talepleri karşılamakta yetersiz kalıyoruz. Yeni yatırımlara ihtiyacımız var. Bu konuda ajans olarak da turizm konusunda hibe çağrıya çıktık. Yatırımcılarımızı Doğu Karadeniz bölgemize bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

THY Dışında Özel Bir Firmada Direkt Uçuşlara Başlayacak

Kuveyt’te yapılan tanıtım etkinliğine olan ilgiden memnun kaldıklarını ifade eden Genel Sekreter Kaldırım, “DOKA ve THY olarak gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik kapsamında, Kuveytli turist ve yatırımcılar ilgileri bizleri memnun etti. Tanıtım faaliyetlerimizin yanı sıra Kuveyt Evkaf, Turizm, Kültür Bakanları ile yaptığımız ikili görüşmeler oldu. Kuveyt’in en büyük turizm acentelerinden Mawasem Wings yetkilileri de kendi uçakları ile bölgemize direkt sefer yapma konusunda mutabık kaldık. Onları da bölgemize davet ettik. Bölgemizin turizmde istenilen hedefe ulaşması için önemli bir adım daha attık” şeklinde konuştu.

Avenues Mall Alışveriş Merkezi’nde açılan stantta THY Yetkileri bilet satışlarını gerçekleştirirken, DOKA yetkilileri bölge hakkında tanıtımlar yaptı.

KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
17
Pts
Haz2024