SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Mavi Ekonomi Doğu Karadeniz’e Güç Katacak
Anadolu Girişimciliği’ Güçlenecek
SOGEP Projeleri İstihdama Katkı Sağlayacak
Ahşap İşlemeciliği Kooperatifleşme İle Güçlenecek
Bölgesel Kalkınma Dergisi'nin 2. Sayısı Yayımlandı
09 Ağustos2021
Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Yeniçeri Bölgemizi Ziyaret Etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, TR 90 bölgesinde incelemelerde bulunmak amacıyla Artvin, Rize ve Trabzon’u ziyaret etti.

İlk olarak Artvin’in Arhavi ilçesinde sel bölgesinde incelemelerde bulunan Genel Müdür Yeniçeri, selden etkilenen aileleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra Artvin Yatırım Destek Ofisi’ne (YDO) geçerek Artvin’de yürütülen projeler hakkında brifing aldı.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından desteklenen proje ziyaretlerine devam eden Yeniçeri, Artvin Hediyelik Eşya ve Markalaşma Mağazası, Tarımsal Üretim Modernizasyon Projesi ve Arıcılık Sektörü Kafkas Ana Arı Üretimi Projeleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Rize ve çevresinde yoğunlaşan çay endüstrisinin rekabet edebilirlik kapasitesinin geliştirilmesi hedefiyle Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından sağlanan 10 milyon Avro'luk finansmanla Rize'de kurulan Çay Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni (ÇAYMER) ziyaret eden Yeniçeri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında hayata geçirilen ÇAYMER ile birlikte, Doğu Karadeniz'in kilit sektörlerinden biri olan çay sektörü yetiştiricilerin, çay üreticisi KOBİ'lerin ortak AR-GE, inovasyon, ihracat, pazarlama ve iş geliştirme yapılarının gelişeceğini söyledi.

Rize'nin Güneysu ilçesinde selden etkilenen alanlarda incelemelerde bulunan Yeniçeri, daha sonra Türk Çayı'nın daha etkin tanıtımını sağlamak, yerli ve yabancı turist sayısını artırmak için DOKA ve DOKAP tarafından desteklenen Çay Çarşısı Proje alanında incelemelerde bulunarak, projenin son durumu hakkında bilgi aldı.

Rize saha ziyaretlerinin ardından Trabzon’a geçen Yeniçeri, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenen ve Of Teknoloji Fakültesi tarafından yürütülen TR90 bölgesinde yer alan illerde 16 okulda kurulacak olan Teknoloji ve Yetenek Atölyeleri Projesi ile DOKAP tarafından desteklenen Tarım Sanayi İşbirliği Projesi hakkında bilgi aldı. Ardından yine SOGEP programı kapsamında DOKA tarafından desteklenen 'Trabzon Botanik Park Atölyeleri ile Öğren, Üret ve Sat Projesi'nin yürütüldüğü alanda incelemelerde bulunan Yeniçeri, saha ziyaretlerinin ardından Ankara’ya döndü.

KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
28
Per
Eyl2023