SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
[email protected] | 444 8 290
Siz de Karadeniz Hazinelerini Keşfedin
DOKA Yönetim Kurulu Toplantısı Gümüşhane’de Yapıldı
Türkiye’nin İlk Karabuğday Çalıştayı Sona Erdi
Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Yeniçeri Bölgemizi Ziyaret Etti
Uluslararası Karadeniz Arıcılık Konferansı Ordu’da Yapıldı
03 Aralık2018
İranlı Turizm Acenteleri Rize’yi Gezdi

İran ve Van’da faaliyet gösteren turizm acente temsilcileri, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) düzenlediği tanıtım ve tanışma toplantısında Rizeli turizmcilerle bir araya geldi.

Acente temsilcileri, bir otelde sektörle ilgili bir değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantıya Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap da katıldı. Yapılan görüşmelerde ulaşım bağlantılarının güçlendirilmesinin iki ülke arasında yakın ilişki kurmayı kolaylaştıracağı vurgulandı.

Misafirlerini Rize’de ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren DOKA Rize Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Fatih Özdemir, "Misafirlerimizin çoğu ilimize ilk kez geldiler. Burada bizim acentelerimizle görüşmeler yaparak inşallah Rize turizmine fayda sağlayacaklar. Trabzon’dan çıkıp direkt Batum’a giderek Rize’yi es geçen turlar var. Biz istiyoruz ki gelen ziyaretçiler Karadeniz’in her yerini görsünler. Ziyaretçiler; Rize’de farklı güzellikleri, doğal güzellikleri, kültürü, hepsini bir arada keşfetme şansını yakalayabilirler. Rize’de bir günde dört mevsimi yaşamak mümkün. Doğanın cömertçe sergilendiği Rize’de maceraseverler için de aktiviteler var. İnşallah bu organizasyonla misafirlerimize Rize’yi tanıttık. Onlar da bize acenteleri sayesinde turist getirecekler. Artık bir köprü kurulmuş oldu. " diye konuştu.

TUNÇDEMİR: AMACIMIZ BU BÖLGEYE DE TURİST GETİRMEK

Toplantıya Van’dan katılan acente temsilcilerinden Ayanis Turizm Seyahat Acentesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tunçdemir, Karadeniz Bölgesi’ni iyi bildiğini belirterek "Doğa ve kültür turları için bu bölgeye geliyoruz. İran turizm pazarından Van, İstanbul, Antalya ve İzmir’e daha çok ziyaretçi götürüyoruz. Bizim şu an ki amacımız bu bölgeye de turist getirmek. Ramada Rize Oteli bizi davet etti ve biz buradayız. Bu büyük otel Rize için bir şans, buna hep beraber sahip çıkmalıyız. Bu yatırımı yapanlara teşekkür etmek gerekiyor. Bizim görevimiz de hem kültür turları hem kongre turizmi, bayi toplantılar gibi organizasyonlarla bu oteli doldurmak. Ayrıca Kalkınma Ajansına teşekkür ediyoruz. Onlar da bu işin mimarları. Biz buraya yaklaşık işin önemli sahipleri olan 30 acente ile geldik. İnşallah bölgemizden ve İran pazarından bu bölgeye gelecekte çok ziyaretçi gelecek." dedi.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
19
Paz
Eyl2021