SS | destek@abanozmedya.com | Trabzonloading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
DOKA’dan Bölgeye 35 Milyon TL’lik AB Fonu
Bakan Kacır, Giresun Sosyal Girişimcilik Merkezi’ni Ziyaret Etti
Bakan Yardımcısı İnan, Ordu’da İş İnsanlarıyla Bir Araya Geldi
2024 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Ön Başvuru Dönemi Uzatıldı"
DOKA 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun'da yapıldı
Gümüşhane’ye 8 Milyon TL’lik Proje Desteği
12 Kasım2021
Gümüşhane’ye 8 Milyon TL’lik Proje Desteği

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) Gümüşhane’de destekleyeceği projelerin sözleşmeleri imzalandı.

Valilik toplantı salonunda Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek ile DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman’ın katıldığı törenle hayata geçirilecek olan 3 projenin imzaları atıldı.

Sözleşmeleri imzalanan 3 projenin toplam maliyetinin 7 milyon 850 bin TL olduğunu belirten Vali Kamuran Taşbilek, DOKA ve DOKAP tarafından Gümüşhane’ye çok önemli kaynaklar sağlandığını söyledi. Vali Taşbilek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün sözleşmesini imzaladığımız projelerin hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçen her arkadaşımıza teşekkür ediyorum. DOKA ve DOKAP’ın desteğiyle ilimize sağlanan bu kaynakların gelmesine destek veren Bakanımız Mustafa Varank’a, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri’ye, ilimizin bu projelerden faydalanması noktasında DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman’a, DOKAP Başkanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Gümüşeller Kadın Kooperatifi tarafından Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında uygulanacak olan "Gümüşeller iş başında" projesiyle Gümüşhane'ye özgü yöresel ürünler ile endemik, tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimi ve satışlarının yapılabileceği atölye alanları, mutfak ve kafe, paketleme, sergi ve satış alanları oluşturulacak. 18 ay sürecek olan 1,5 milyon TL'lik projenin 1,3 milyon lirası DOKA tarafından karşılanacak.

Kurumsal Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Programı kapsamında da Gümüşhane İŞGEM tarafından uygulanacak olan "Firma teşhis ve gelişim yol haritası" adlı proje ile İŞGEM'e 3,75 milyon TL'lik sermaye desteği sağlanacak.

Güdümlü Proje Desteği kapsamında ise Gümüşhane İl Özel İdaresi tarafından yürütülecek olan "Tarihi kültür rotaları hayat buluyor" projesi ile Yanbolu Havzası, Santa Harabeleri ve Krom Vadisini kapsayacak geniş bir coğrafyadaki tarihi güzergahlarda rotalandırma, tarihi mekanların tabelaları, büfe, tuvalet gibi küçük ölçekli ihtiyaçlar karşılanacak. Toplam bütçesi 2,6 milyon TL. olan projenin 2,1 milyon TL'si DOKA tarafından, 250 bin TL'si Gümüşhane İl Özel İdaresi, 250 bin TL'si Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay ve DOKA temsilcilerinin de katıldığı törende yapılan konuşmaların ardından DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Gümüşeller Kadın Kooperatifi Başkanı Ayşegül Öznur Parlak ve İŞGEM yetkilisi Kağan Demirci tarafından projelerin sözleşmeleri imzalandı.

Galeri
KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİEDİNME
Uzman Görüşü
UZMANGÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMAKÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMAİDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALILİNKLER
DOKA ROOF
DOKAROOF
01
Cum
Mar2024