SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
29 Aralık2016
Gümüşhane Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi Toplantısı Yapıldı

Gümüşhane’de Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının (DOKA) koordinasyonunda Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi Eylem Planı çalıştayı yapıldı.
Devlet Su İşleri (DSİ) 223.Şube Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Okay Memiş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, DOKA Genel Sekreter Vekili Onur Adıyaman, Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Murat Küçük, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, kamu kurum müdürleri, GTSO Başkanı İsmail Akçay, STK, özel sektör, Gümüşhane Üniversitesi ve DOKA temsilcileri katıldı.
Toplantının başlangıcında konuşan Vali Memiş, Gümüşhane’nin kalkınmasına yönelik 3 sac ayağı olduğunu, bunların madencilik, turizm ve tarım ve hayvancılık olduğunu söyledi.
Bu üç sac ayağını öncelik sırasına koymadıklarını, hepsinin birbirinden önemli ve vazgeçilmez sektörler olduğunu kaydeden Vali Memiş, “Madencilik önemli bir istihdam kaynağı ve ilimizin kurulduğu vadi yüzlerce yıldır madencilik faaliyetlerinin sürdüğü bölge. Tarım ve hayvancılık konusu da bizim için çok önemli. Arazi toplulaştırmasıyla ilgili dosyaları Bakanlığa gönderiyoruz. Devam eden 29 gölet inşaatıyla birlikte bizde arazi toplulaştırmayı bitirmiş olacağız. Böylelikle Kelkit havzasında profesyonel tarıma geçeceğiz. Böylelikle tarım ve hayvancılığın bölgede gelişmesini sağlayacağız. Pestil kömeyle ilgili tebliğin yapılmasını bakanlıktan istedik. Bunun takipçisi olacağız. Pazar payımızda da artış bekliyoruz inşallah ihracatla birlikte” dedi.
Tarım ve hayvancılık alanında Kelkit’te yapılan çalışmalar ve ceviz eylem planıyla ilgili bilgiler aktaran Vali Memiş, 2017 yılının turizmde ise atılım yılı olacağını belirterek, “Süleymaniye’ye Belediye Başkanımızla birlikte ofisimizi taşıdık. Haftanın 1 gün oradayız. Süleymaniye’de butik otel veya restoran tarzı bir yer açacağız. Belediye’nin orada restore ettirdiği konak restoran olacak. Türkiye’de 3 önemli yerden birisi Süleymaniye. Mardin, Hatay ve Süleymaniye. Neden? Süleymaniye Mahallesindeki caminin mihrabında 2 adet davut yıldızı var. Bu davut yıldızı Türk İslam kültürünün en önemli figürlerinden birisi. Davut yıldızı birden fazla kültürlerin barış içinde bir arada yaşadığı yerlerde kullanılan bir figür. Bu Süleymaniye’deki camide var. Niye? Müslüman Türkler, Hristiyan Rum ve Ermeniler bir arada yaşadı. Kilise ve cami yanyana Süleymaniye’de” dedi.
Vali Memiş’in konuşmasının ardından DOKA Gümüşhane Yatırım Destek Ofisi Sorumlusu Serkan Atabaş, bugüne kadar Gümüşhane’de DOKA’nın yaptığı çalışmalarla ilgili sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından katılımcılar Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi Eylem Planı taslağı hakkında düşüncelerini dile getirdi.

Galeri
KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
24
Çar
Tem2024