SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
01 Ekim2020
Görele Projeleriyle Geleceğe Hazırlanıyor

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen Görele Belediyesi tarafından yürütülecek olan 'Dokuzgöz Yaylası Karavan, Mesire, Deneyim, Doğa ve Sürdürülebilir Turizmi Alanı Projesi' ile 'Farklı Bir Lezzet Deneyimi: Görele Dondurması' projelerinin sözleşmeleri imzalandı.

DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman ile Görele Belediye Başkanı Tolga Erener tarafından sözleşmeleri imzalanan projelerle; Görele’nin kültür miraslarından olan Görele dondurmasının gelecek kuşaklara aktarılması ve dünyaya tanıtılması ile Dokuzgöz Mesire alanının ise turizme kazandırılması amaçlanıyor.

DOKA’nın her alanda bölgeye sahip çıkıp, bölgeyi geleceğe en iyi şekilde hazırlama gayreti içerisinde olduğunu ifade eden Genel Sekreter Adıyaman, “Bölgemizin kültürel değerlerini, miraslarını, tarihi ve doğal güzelliklerini geleceğe taşımak ve turizme kazandırmak için elimizden geleni yapıyoruz. İnanıyorum ki bu proje de bu amaçlar doğrultusunda gerçekleşecek olan çok güzel bir proje. Bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Görele Belediye Başkanı Erener ise son zamanlarda Görele için çok güzel gelişmelerin yaşandığını belirterek, “İlçemizin kültür miraslarından olan Görele dondurmasının gelecek kuşaklara aktarılması ve dünyaya tanıtılması için başlattığımız ‘Farklı bir lezzet: Görele Dondurması’ projesi çalışmamız ile ilçemiz sınırlarında bulunan Dokuzgöz Mesire alanımızı turizme kazandırılması için başlattığımız ‘Dokuzgöz Sürdürülebilir Turizm Alanı’ projesi çalışmamızın DOKA ile protokol sözleşmesini imzaladık. Hedefimiz geçmişi 200 yıla dayanan Görele dondurmasını tüm dünyaya tanıtmaktır. Bu güne kadar hiçbir çalışma yapılamayan Dokuzgöz Mesire alanımızı ise içeriğinde restoran, piknik alanları, yürüyüş yolları, karavan ve çadır kamp alanları ile turizme kazandırmayı planlıyoruz. İlçemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
22
Pts
Tem2024