SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
10 Kasım2020
GençBizz Öğretmen Eğitimi’nin İlki Tamamlandı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ile Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliğinde Ordu, Rize ve Trabzon illerinden geleceğin girişimcilerini yetiştirecek öğretmenlerin katılımı ile ‘GençBizz Öğretmen Eğitimi’nin ilki tamamlandı.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin girişimcilik ekosistemini geliştirmek amacıyla ‘Yeni Nesil Girişimcilik’ adlı 3 yıllık sonuç odaklı program uygulayan DOKA, söz konusu programda girişimciler ve girişimcilere hizmet veren kurumlara yönelik faaliyetlerin yanı sıra girişimci zihin yapısına sahip öğrencileri yetiştirmek ve bu öğrencileri girişimcilik ekosistemine dâhil etmek üzere ilk, orta ve yükseköğrenimde eğitici ve öğrencilerin girişimcilik konusundaki farkındalık, bilgi ve becerilerini geliştirecek faaliyetler yürütüyor.

‘Eğitim ve İstihdamda Fırsat Eşitliği’ teması ile 2-4 Kasım tarihleri arasında tamamlanan GençBizz online inovasyon kampı etkinliğinde; Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon illerinden lise öğrencileri ve mentorleri ile birlikte sorunlara çözüm olabilecek iş fikirleri tasarlandı.

2020-2021 Eğitim Öğretim yılının ilk öğretmen eğitimi, 09-10. Kasım tarihlerinde Ordu, Rize ve Trabzon illerinden geleceğin girişimcilerini yetiştirecek öğretmenlerin katılımı ile online olarak gerçekleştirildi.

GençBizz Lise Girişimcilik Programı; 16- 18 yaş grubu lise öğrencilerinin, iş dünyası gönüllüleri mentörlüğünde ve öğretmenlerinin rehberliğinde; kendi küçük ölçekli şirketlerini sıfır sermaye ile kurdukları, okul sınırları içerisinde gerçek ürün / hizmet üreterek satış yaptıkları, yönettikleri, ulusal ve uluslararası fuarlara katıldıkları, program sonunda şirketlerinin tasfiye ettikleri yaparak öğrenmeye dayalı bir ekonomik eğitim programıdır. Programın amacı, öğrencilerin kendi gerçek yenilikçi hedeflerini oluşturmalarını ve bir şirketin nasıl işlediğini birinci elden keşfetmelerini sağlamaktır. Kurdukları şirkette öğrenciler kendi aralarında bir yönetim kurulu seçer, şirket sermayesini oluşturmaya çalışır ve kendi tercih ettiği bir ürünü veya hizmeti pazarlar ve finanse eder.

Genç Başarı Eğitim Vakfı, her yıl düzenli olarak programa katılan illerde öğretmenlere girişimcilik ve GençBizz proje süreci hakkında iki günlük tasarım odaklı düşünce ve kanvas iş modeli eğitimleri verir.

Galeri
KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
22
Pts
Tem2024