SS | destek@abanozmedya.com | Trabzonloading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
DOKA’dan Bölgeye 35 Milyon TL’lik AB Fonu
Bakan Kacır, Giresun Sosyal Girişimcilik Merkezi’ni Ziyaret Etti
Bakan Yardımcısı İnan, Ordu’da İş İnsanlarıyla Bir Araya Geldi
2024 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Ön Başvuru Dönemi Uzatıldı"
DOKA 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun'da yapıldı
GençBizz Öğretmen Eğitimi’nin İlki Tamamlandı
10 Kasım2020
GençBizz Öğretmen Eğitimi’nin İlki Tamamlandı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ile Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliğinde Ordu, Rize ve Trabzon illerinden geleceğin girişimcilerini yetiştirecek öğretmenlerin katılımı ile ‘GençBizz Öğretmen Eğitimi’nin ilki tamamlandı.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin girişimcilik ekosistemini geliştirmek amacıyla ‘Yeni Nesil Girişimcilik’ adlı 3 yıllık sonuç odaklı program uygulayan DOKA, söz konusu programda girişimciler ve girişimcilere hizmet veren kurumlara yönelik faaliyetlerin yanı sıra girişimci zihin yapısına sahip öğrencileri yetiştirmek ve bu öğrencileri girişimcilik ekosistemine dâhil etmek üzere ilk, orta ve yükseköğrenimde eğitici ve öğrencilerin girişimcilik konusundaki farkındalık, bilgi ve becerilerini geliştirecek faaliyetler yürütüyor.

‘Eğitim ve İstihdamda Fırsat Eşitliği’ teması ile 2-4 Kasım tarihleri arasında tamamlanan GençBizz online inovasyon kampı etkinliğinde; Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon illerinden lise öğrencileri ve mentorleri ile birlikte sorunlara çözüm olabilecek iş fikirleri tasarlandı.

2020-2021 Eğitim Öğretim yılının ilk öğretmen eğitimi, 09-10. Kasım tarihlerinde Ordu, Rize ve Trabzon illerinden geleceğin girişimcilerini yetiştirecek öğretmenlerin katılımı ile online olarak gerçekleştirildi.

GençBizz Lise Girişimcilik Programı; 16- 18 yaş grubu lise öğrencilerinin, iş dünyası gönüllüleri mentörlüğünde ve öğretmenlerinin rehberliğinde; kendi küçük ölçekli şirketlerini sıfır sermaye ile kurdukları, okul sınırları içerisinde gerçek ürün / hizmet üreterek satış yaptıkları, yönettikleri, ulusal ve uluslararası fuarlara katıldıkları, program sonunda şirketlerinin tasfiye ettikleri yaparak öğrenmeye dayalı bir ekonomik eğitim programıdır. Programın amacı, öğrencilerin kendi gerçek yenilikçi hedeflerini oluşturmalarını ve bir şirketin nasıl işlediğini birinci elden keşfetmelerini sağlamaktır. Kurdukları şirkette öğrenciler kendi aralarında bir yönetim kurulu seçer, şirket sermayesini oluşturmaya çalışır ve kendi tercih ettiği bir ürünü veya hizmeti pazarlar ve finanse eder.

Genç Başarı Eğitim Vakfı, her yıl düzenli olarak programa katılan illerde öğretmenlere girişimcilik ve GençBizz proje süreci hakkında iki günlük tasarım odaklı düşünce ve kanvas iş modeli eğitimleri verir.

Galeri
KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİEDİNME
Uzman Görüşü
UZMANGÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMAKÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMAİDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALILİNKLER
DOKA ROOF
DOKAROOF
02
Cts
Mar2024