SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Mavi Ekonomi Doğu Karadeniz’e Güç Katacak
Anadolu Girişimciliği’ Güçlenecek
SOGEP Projeleri İstihdama Katkı Sağlayacak
Ahşap İşlemeciliği Kooperatifleşme İle Güçlenecek
Bölgesel Kalkınma Dergisi'nin 2. Sayısı Yayımlandı
22 Ağustos2017
Ekopark Projesi’nin Açılışı Yapıldı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından 2015 yılı proje teklif çağrısı kapsamında desteklenen Ortahisar Eko-Park Açık Bitki Müzesi Arboretum Projesi’nin açılışı yapıldı. Ortahisar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projenin yüzde 75’lik kısmının finansmanı DOKA tarafından karşılandı.

12 bin 300 metrekarelik alanda oluşturulan Ekopark projesinin açılışına Trabzon Valisi Yücel Yavuz, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu ve Adnan Günnar, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, açılışta yaptığı konuşmada, oluşturdukları ekopark ile Ortahisarlıların daha yaşanabilir bir şehirde yaşam sürmelerini sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Yoğun yapılaşmadan dolayı merkezi alanlarda yeşilin azaldığını dile getiren Başkan Genç, şunları kaydetti: “O nedenle bütün hemşehrilerimizin daha mutlu ve huzurlu yaşayabilmesi adına, yeşil alanları artırmak için yola koyulduk. Bir taraftan bilimsel manada hizmet edecek olan biyolojik gölet, arı oteli, yağmur bahçesi, ahşap yürüyüş yolunu planladık. Hem çocuklarımız burayı gezerek, yaşayarak öğrensin hem de dinlensin istedik. Hamdolsun projemizi tamamladık. Şehrimize hayırlı olsun”

Başkan Genç, projenin, 2016 yılında Antalya EXPO Fuarı’nda ekolojik özellikleri de dikkate alındığı için 521 proje arasında 15’inci seçildiğini de hatırlattı. DOKA’nın Doğu Karadeniz Bölgesinin kalkınmasında önemli bir görev üstlendiğini ifade eden Başkan Genç, projeye katkılarından dolayı DOKA’ya teşekkür etti.

Doğu Karadeniz bölgesi olarak turizme büyük önem verdiklerini ifade eden, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman ise, “Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı olarak bölgemizde bu tür projelere son derece önem veriyoruz. Biz turizmde şehir ve bölge olarak çok iyi bir ivme yakaladık. Başta Trabzon olmak üzere bölgemize Körfez ülkelerinden çok yoğun bir şekilde ziyaretçilerimiz geliyor. Bunun için de altyapımızı ve kalitemizi geliştirmek önemli. Ortahisar Belediye Başkanımızın göreve geldiği günden beri ortaya koyduğu vizyon, geliştirdiği projeler bölgenin turizm ufkunu geliştirecek projeler. Türkiye’de alternatif turizme yeni bir soluk yeni bir bakış açısı getiren projeler. Eko-Park da bu projelerden bir tanesi” dedi.

Açılış konuşmalarından dolayı DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
01
Paz
Eki2023