SS | destek@abanozmedya.com | Trabzonloading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Doğu Karadeniz’e Arap Yatırımcı İlgisi Devam Ediyor
23 Temmuz2016
Doğu Karadeniz’e Arap Yatırımcı İlgisi Devam Ediyor

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA)Yönetim Kurulu Üyesi Giresun Valisi Hasan Karahan başkanlığında DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım ve Al Ajaji Grup Sahibi İşadamı Ahmet Al Ajaji’nin de katıldığı bir toplantı yapıldı.

4 yıldır Doğu Karadeniz’de yatırımlar yapan ve Suudi Arabistan’ın 8 şehrinden bölgemize direkt uçak seferleri düzenleyen Al Ajaji Grup Sahibi İşadamı Ahmet Al Ajaji, yeni yatırım fırsatları ve yerlerini inceliyor. Bu kapsamda Giresun Valisi Karahan ve DOKA Genel Sekreteri Kaldırım ile görüşen İşadamı Ajaji, özellikle 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye’nin geçtiği bu süreçte yatırımlarını artırarak Türkiye’ye destek olmak istediğini söyledi. Ajaji, Doğu Karadeniz yaylalarında tatil köyü ve doğal yaşam alanları kurmak için karar aldıklarını ve bu çerçevede yer baktıklarını ifade etti.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin turizm geleceğinin çok büyük potansiyele sahip olduğunu dile getiren Ajaji, Giresun Valisi Hasan Karahan ve DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım’a kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı müteşekkir olduklarını söyledi.

Son yıllarda turizm sektöründe bölgemizde yaşanan gelişmelerin hızlı bir şekilde yatırma dönüşüyor olmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Vali Karahan, Giresun Valiliği olarak yatırımcılara gereken her türlü desteği sağladıklarının altını çizdi. Vali Karahan, şöyle konuştu: "Son yıllarda bölgemizde yaşanan turizm hareketliliği sevindirici. Bu hareketliliğin yatırımlara dönüşüyor olması da memnuniyet verici. Valilik olarak elimizden geleni yapıyoruz. İlimize yatırım yapmak isteyen bütün yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlıyoruz, sağlamaya da devam edeceğiz. Yatırımcılar gelsin, biz devlet olarak her türlü bürokratik engeli aşarız. Giresun’un gelişmesini, kalkınmasını sürdüreceğine ve bölgenin parlayan yıldızı olacağına inanıyorum. İlimize gelecek yatırımcılarımıza da her zaman yardıma hazırız."

Özellikle Körfez ülkelerine yönelik turizm sektörünün gelişimi için gerçekleştirilen yoğun faaliyetlerin sonuçlarını vermeye başladığını belirten Genel Sekreter Kaldırım ise, "Körfez ülkelerinden sadece turist değil aynı zamanda değişik sektörlerden de ciddi yatırımcı ilgisi olduğunu görüyoruz. Bu yatırımların da hayata geçmesi bölgemize önemli bir katma değer sağlayacaktır. Son 5 yılda yapılan turizm yatırımlarına baktığımızda sadece konaklama alanında yapılan 146 yatırım ile bile yaklaşık 950 milyon değerinde turizm yatırımı hayata geçti. İnşallah bu yatırımlar artarak devam edecek” dedi.

Al Ajaji Grup aynı zamanda Ordu-Giresun Havalimanı’na Suudi Arabistan’ın Riyad kentinden 19 Temmuz 2016’da ilk yurtdışı uçuşunu gerçekleştiren grup olarak biliniyor.

KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMANGÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMAKÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMAİDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALILINKLER
DOKA ROOF
DOKAROOF
20
Cts
Tem2024