SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
DOKA’dan Bölgeye 35 Milyon TL’lik AB Fonu
Bakan Kacır, Giresun Sosyal Girişimcilik Merkezi’ni Ziyaret Etti
Bakan Yardımcısı İnan, Ordu’da İş İnsanlarıyla Bir Araya Geldi
2024 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Ön Başvuru Dönemi Uzatıldı"
DOKA 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun'da yapıldı
14 Şubat2020
Doğu Karadeniz Turizmi Kuzey Afrika Pazarına Açılıyor

Tunus ve Cezayir Doğu Karadeniz Turizm Roadshow programı tamamlandı.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin turizmini yeni ve alternatif pazarlara açmak ve toplam turist hacmi ile turizm gelirlerini artırmak amacıyla yapılan araştırmalar ve görüşmeler sonucu önemli ikincil pazarlar arasında belirlenen Kuzey Afrika Bölgesi’nde Tunus ve Cezayir ülkelerinde Doğu Karadeniz Turizm Tanıtım Roadshow-B2B etkinliği gerçekleştirildi.

DOKA, THY ve TURSAB Doğu Karadeniz BTK işbirliğinde acente otellerin katılımlarıyla düzenlenen programda bölge turizm mevcut durumu ve turizm imkanları tanıtıldı. Ardından iki ülke acenteleri ile doğrudan görüşmeler yapılarak işbirliği ve satış olanakları aradı. Bölgemizden on dört acente ve otel temsilcisi katılırken Tunus ve Cezayir’deki etkinliklere katılan kırka yakın acente ile görüşmeler gerçekleştirdi. Etkinliğe Türk Resmi temsilcilikleri de katılarak destek verdi.

Etkinlik kapsamında Bölge heyeti Tunus Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek Büyükelçi Refik Ali Onaner’den bilgi aldı. Tunus’un ekonomik durumu ve geleceği, yatırım ve ticaret imkanları, turizmin önündeki kısıtlar ve aşma yöntemleri vs. konularında brifing alındı. Etkinlik kapsamında THY Cezayir ve Tunus Ofis yetkilileri ile de mini toplantılar yapıldı. Burada pazara yönelik gelecek faaliyetler, olası engeller ve çözüm önerileri tartışıldı. Bu pazarlara yönelik iki tarafın da işbirliği halinde tanıtım faaliyetlerine yoğun ve hızlı şekilde devam edilmesine karar verildi.

Tunus, Cezayir mevcut durumda Kuzey Afrika Bölgesi’nin en önemli ülkeleri arasında. Toplam nüfusları 50 milyon. Turistlerinin seyahat ve harcama kapasiteleri nispeten yüksek. 2019 yılında Türkiye’ye bu iki ülkeden toplam 400 bin turist gelmesine rağmen Doğu Karadeniz Bölgesine gelişler oldukça az sayıda. İki ülke vatandaşlarının da Türkiye’yi tanıyor ve seviyor olmaları; Tunus vatandaşlarına vize uygulanmıyor olması pazar potansiyeli açısından önemli bir fırsat olarak duruyor.

KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
05
Sal
Mar2024