SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Bakan Kacır, Kadınlar Dokuyor Atölyesini Ziyaret Etti
DOKA’dan Bölgeye 35 Milyon TL’lik AB Fonu
Bakan Kacır, Giresun Sosyal Girişimcilik Merkezi’ni Ziyaret Etti
Bakan Yardımcısı İnan, Ordu’da İş İnsanlarıyla Bir Araya Geldi
2024 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Ön Başvuru Dönemi Uzatıldı"
28 Mart2016
Doğu Karadeniz Turizm’de Parlamaya Devam Edecek

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Türk Hava Yolları’nın (THY) işbirliğinde düzenlenen DOKA Bölgesi Turizm Forumu ve B2B İş Görüşmeleri Trabzon’da başladı. Suudi Arabistan’da bulunan turizm acenteleri ile bölge turizm acentelerinin işbirliğinin arttırılmasını amaçlayan programa Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Tanıtım, Teşvik ve İşbirliği Birimi Başkanı Mehmet Bozdoğan, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, TÜRSAB Doğu Karadeniz Yürütme Kurulu Başkanı Suat Gürkök, THY temsilcileri, turizm acenteleri temsilcileri katıldı.

DOKA VE THY’YE TEŞEKKÜR

Doğu Karadeniz Bölgesinde önemli bir turizm potansiyeli olduğunu ifade eden TTSO Başkanı Hacısalihoğlu, “Sezonla birlikte böyle bir toplantının düzenlenmesi gerçekten çok güzel oldu. Sezona hepimizin hazırlıklı olması gerekiyor. Şehir olarak turizmin gelişmesi için eylem planı hazırlamıştık. İkili görüşmeler sonuç odaklı toplantılar oluyor. Belki şuan birebir sonuç alınamayacak ama her firmamız kendi içerisinde yapacağı toplantılarla sonuç odaklı olacağını biliyoruz. Sadece Suudi Arabistan’dan şehrimize turist getirelim diye bir düşünme olmasın. Bunun yanında bizimde Suudi Arabistan’a turist gönderme yönünde de çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekiyor. Bu kapsamda toplantının oluşmasına katkıları olan DOKA çalışanlarına ve THY yetkililerine teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

DOĞU KARADENİZ GÜVENİNİRLİĞİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Son beş yılda turizm konusunda bölgenin önemli bir ivme kazandığının altını çizen Tanıtım, Teşvik ve İşbirliği Birim Başkanı Bozdoğan, “ Son beş yılda bölgemizin turizmde kazandığı ivme artarak devam edecektir. Bölgemizi hep birlikte daha ileriye taşımalıyız. Bu sadece ajansımız çalışmaları ile olmayacak, hep birlikte turizm potansiyelimizi daha yukarılara çıkaracağız. Bölgemiz yeşili, mavisi yani doğasıyla ülkemizin güvenli turizm bölgelerinden biridir. Turizm acentelerimizin yapacağı yüz yüze görüşmelerinde çok verimli olacağına inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

BU TÜR GÖRÜŞMELER SON DERECE ÖNEMLİ

TÜRSAB Doğu Karadeniz Yürütme Kurulu Başkanı Gürkök, bölge turizminin geliştirilmesi adına bu tür çalışmaların son derece önemli olduğunun altını çizerek, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin tüm güzelliklerini gelen turistlere sunmamız gerektiğini kaydetti.

DOKA Tanıtım ve İşbirliği uzmanlarından İsmail Aslaner tarafından bölge için hazırlanan sunum yapıldıktan sonra Suudi Arabistan’dan gelen turizm acenteleri temsilcileri ve bölge turizm acenteleri temsilcileri ikili masa görüşmeleri gerçekleştirdiler. Suudi Arabistan’dan gelen turizm acenteleri 5 gün Doğu Karadeniz Bölgesi’nin tarihi ve turistik bölgelerini tanıma fırsatı bulacak.

KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
24
Çar
Nis2024