SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
08 Şubat2015
Doğu Karadeniz Suudi Arabistan’da Tanıtıldı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde düzenlenen 5. Uluslararası Cidde Turizm ve Seyahat Fuarına (JTTX 2015) katıldı. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin turizm bakımından en önemli pazarı konumundaki Suudi Arabistan’ın en büyük organizasyonlarından biri olan fuara bu yıl Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Rize Valisi Ersin Yazıcı başkanlığında Giresun Valisi Hasan Karahan, Artvin Valisi Kemal Cirit, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karaahmetoğlu, DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım ve DOKA uzmanlarından oluşan bir heyetin yanı sıra Doğu Karadeniz’de faaliyet gösteren 8 seyahat acentesi temsilcileri de katılarak çok sayıda Suudi muadilleriyle tanıtım, işbirliği ve bağlantı gerçekleştirdiler. Ayrıca, DOKA Standında ziyaretçilere bölgenin marka değeri olan fındık ikramı edilerek fındığın Arap Dünyasına tanıtımı sağlandı.

Bireysel ve kurumsal olarak çok sayıda kişinin ziyaret ettiği DOKA standına Türk Temsilcilikleri, Cidde Ticaret Odası heyeti, Abu Dhabi Turizm Ofisi Başkanının yanı sıra Arap basın mensupları da yoğun ilgi göstererek ziyarette bulundular.

Türkiye’den kurumsal düzeyde yalnız DOKA’nın katılım gerçekleştirdiği fuarda, DOKA standı ve heyetini başta Türkiye’nin Cidde Başkonsolosu Fikret Özer olmak üzere Basın, Ekonomi, Kültür Ataşeleri ile THY Temsilcileri de eşlik etti.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ve TURSAB Karadeniz Bölge Başkanlığı’nın ortak girişimleriyle organize edilen fuarda firmalarla birlikte katılım sağlanarak bölge firmalarının desteklenmesi, Suudi turizm pazarın büyütülmesi hedeflenmiş bu sayede firmaların muhtemel bağlantılarını güçlendirmeleri ve yeni bağlantılar kazanmaları sağlandı. Acente temsilcileri fuarın bu açıdan oldukça faydalı bulduklarını belirterek birçok görüşme gerçekleştirdiklerini, bu şekilde İstanbul firmaları üzerinden gerçekleştirilen turizm hareketini bölge firmalarına kaydırarak prosedürü azaltmayı, güveni ve katma değeri artırmayı sağlayabileceklerini belirtti.

DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, bölge tanıtımlarına Cidde Fuarı’nın yanı sıra Suudi Arabistan genelindeki tanıtımlara Riyad fuarı, Suudi basın ve turizm temsilcilerinin bölgede ağırlanması, Suudi basınında yer alınması gibi faaliyetlerle devam edeceklerini belirtti. Dört yıldır tanıtım çalışmalarının geri dönüşlerinin turist artışında ve yatırım taleplerindeki artışlara bakılarak görülebileceğini değinen Kaldırım, geçen yıl yaklaşık 260 bin Arap turist tarafından ziyaret edilen Doğu Karadeniz’in bu yıl yine gerçekleştirilecek çalışmalarla birlikte Altın yılını yaşayacağını söyledi.

KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
21
Paz
Tem2024