SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Bölge ihracatının artırılması için KOBİ'lere destek verilecek
10 Ağustos2016
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Yönetim Kurulu Toplantısı, Ajansın Trabzon’daki Merkez binasında yapıldı.

Dönem Başkanı Trabzon Valisi Yücel Yavuz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Artvin Valisi Muhterem İnce, Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Giresun Valisi Hasan Karahan, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Artvin İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Dilberoğlu, Gümüşhane İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, Artvin TSO Başkanı Kurtul Özel, Gümüşhane TSO Başkanı İsmail Akçay, Rize TSO Şaban Aziz Karamehmetoğlu,Trabzon TSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım ve ilgililer katıldı.

DOKA Yönetim Kurulu olarak 15 Temmuz tarihinde Milletimizin ve ülkemizin geleceğine yönelik gerçekleştirilen hain girişimi kınadıklarını ifade eden Vali Yavuz, “Dönem başkanı sıfatıyla burada sizleri misafir etmek bizin için onurdur. Sözlerimize başlarken, 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe teşebbüsünde Türk milletinin iradesine, milli birlik ve beraberliğimize yönelik olarak gerçekleşen bu anlamsız, hangi hizmete yönelik olduğunu hepimizin bildiği, ama milletimizin feraseti, iradesi ve yüksek inancıyla karşısında durduğu darbe girişimini DOKA yönetim kurulu olarak şiddetle kınıyoruz. Böyle girişimlerin hiçbir zaman başarılı olamayacağını, milletimiz bütün ferasetiyle ve demokrasi mitinglerinde meydanlarda ve 7/24 esasına göre dik duruşuyla göstermiştir. O akşam ve sonrasında, milletimizin, asker üniforması giyen hainler dışında kalan silahlı kuvvetler mensuplarımızın, polis teşkilatımızın, başta cumhurbaşkanımız, başbakanımız, bakanlarımız, TBMM başkanımız, milletvekillerimiz, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte milletimizin meydanlarda gösterdiği karşı duruş sırasında şahadet mertebesine erişen çoğunluğu sivil vatandaşlarımıza ve diğer şehitlerimize Allah’tan rahme, yaralılara şifa diliyoruz. Bir daha böyle bir harekete kalkışılmaması anlamında, milletimiz en büyük mesajı vermiştir. Hem dünyaya hem insanlık tarihine o yönüyle bir destan olarak geçmiştir. DOKA Yönetim Kurulu olarak tekrar bu darbe girişimini şiddetle kınıyoruz” şeklinde konuştu.

DOKA’nın bölgenin kalkınması için önemli projelere destek verdiğinin altını çizen Vali Yücel, “TR90 olarak nitelendirilen bölgemizde faaliyet gösteren kalkınma ajansımız ekonomik gelişmeyi artıracak projelerin hayata geçirilmesi anlamında 2010 yılında faaliyete geçti. O günden bu yana birçok önemli projeye destek verdi. Bu anlamda Ajans Genel Sekreterimize, çalışanlarına ve yönetim kuruluna katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu toplantıda genel gündemimizi ve ajansımızın bu zamana kadar yaptıklarını bir değerlendirmesini fırsatı bulacağız” dedi.

Vali Yavuz’un açılış konuşmasından sonra yönetim kurulu üyeleri gündem maddelerini değerlendirdiler.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
17
Pts
Haz2024