SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Kuzey Afrika Ülkeleri Seyahat Acentelerine Tarihi İpek Yolu Kültür Rotası Tanıtıldı
Karadeniz İpekyolu Kültür Rotası Bölge Turizm Potansiyelini Geliştiriyor
Karadeniz Havzasında Mavi Ekonominin Güçlendirilmesi Proje Çalıştayı Yapıldı
Doğu Karadeniz’de Mavi Ekonomi Gelişiyor
Karadeniz Havzasında Coğrafi İşaretler Ağı (BS GIN) Projesi Tamamlandı
25 Ocak2018
Doğu Karadeniz EMİTT’te

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), Dünyanın beşinci en büyük turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) katılarak bölgemizin tanıtımını yapıyor.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 25-28 Ocak tarihleri arasında açık olacak fuara 85 ülkeden tur operatörü katılıyor.

Doğu Karadeniz Bölgesini turizm alanından bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini kaydeden DOKA Yönetim Kurulu Başkanı Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, bu kapsamda bölgenin EMİTT fuarında en iyi şekilde tanıtıldığını söyledi.

Bölgenin turizmde istenen seviyeye gelmesi için çalışmalar yapıldığının altını çizen Vali Sarıfakıoğulları, şunları söyledi: “ Bölge için yapılacak nitelikli çalışmalar ile çok büyük bir turist potansiyelini bölgemize çekmek mümkün. Bu bölgeyi cazibe merkezi haline getirmeye çalışıyoruz. Bölgemizde birçok turizm potansiyeli içeren değerlerimiz var. Bunları ön plana çıkaracağız. Bu kapsamda bulunduğumuz EMİTT fuarı da bölgenin turizmden hakkettiği payı almasına katkı sağlayacaktır”

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin ülkemizin önemli turizm destinasyonlarından biri olduğunu ifade eden DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, ajans olarak bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini tüm dünyaya tanıtmak istediklerini kaydetti.

Bacasız sanayi olarak nitelendirilen turizmin ülkemiz ve bölgemiz için önemine işaret eden Genel Sekreter Adıyaman, “ Doğu Karadeniz Bölgesi olarak önemli bir turizm potansiyeline sahibiz. Her geçen yıl bölgemize yerli ve yabancı turistlerimizin ilgisi artarak devam ediyor. Bizde DOKA olarak belirlediğimiz hedef pazarı çeşitlendirmek istiyoruz. Doğu Karadeniz Bölgesi gerek tarihi gerekse doğal güzellikleri olarak tüm yerli ve yabancı turistlerimize hitap edecek potansiyeli sahip” dedi.

EMİTT Fuarında ziyaretçilerin ilgisinden memnuniyetini dile getiren Genel Sekreter Adıyaman, “EMİTT fuarı da dünyanın sayılı fuarlarından biri olarak ön plana çıkıyor. Ajans olarak bölgemizin en iyi şekilde tanıtımını yapmak için bizde bu şekilde önemli fuarlara iştirak ediyoruz. Fuarda ziyaretçilerin Doğu Karadeniz Bölgesine olan ilgileri de bizleri memnun ediyor” şeklinde konuştu.

Bu yıl 22’incisi düzenlenen ve 85’i aşkın ülkenin yer alacağı fuara, otel işletmeleri, turizm işletmeleri, tur operatörleri, seyahat acentaları, turizm tedarikçileri, resmi kurumlar, diplomatik temsilcilikler, etkinlik organizatörleri, akademik kurumlar ve davetliler katılacak

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
30
Sal
Mayıs2023