SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
18 Nisan2015
DOKA Turizm Projeleri Bekliyor

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, Ardeşen ve Çamlıhemşin Belediyesi’ni ziyaret ederek, bölgede gerçekleştirilecek turizm projelerini değerlendirdi.
Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin ile makamında görüşen Genel Sekreter Kaldırım, bölgenin turizm potansiyelinin ön plana çıkarılması için hazırlanacak projelere her zaman destek olduklarını ifade ederek, “Doğu Karadeniz bölgemiz ülkemizin eşsiz doğa güzelliklerini arasında barındıran bir bölgemiz. Bu bölgemizin potansiyelini ortaya çıkararak, turizm konusunda amaçladığımız hedeflerimize ulaşmak istiyoruz. Ardeşen Belediye Başkanımız Hakan Gültekin ile de turizm projeleri konusunda fikir teatisinde bulunduk” dedi.
Belediye Başkanı Gültekin de Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın bölge için son derece önemli olduğunu kaydederek, “Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın bölge için ne kadar önemli olduğunu yaptığı çalışmalar ile görüyoruz. Özellikle bölge turizminin geliştirilmesi adına yaptıkları çalışmalar meyvelerini verdiğini görüyoruz. Bizde Ardeşen’imize yapmayı planladığımız turizm projelerini Genel Sekreterimiz ile görüşme fırsatı bulduk” şeklinde konuştu.
Daha sonra Çamlıhemşin Kaymakamlığı ve Çamlıhemşin Belediyesi’ni ziyaret eden Genel Sekreter Kaldırım, Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı ve Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu görüştü.
Genel Sekreter Kaldırım, Kaymakam Gölbaşı ve Belediye Başkanı Haşimoğlu, belediye tarafından yapılması planlanan Turizm Tanıtım Merkezinde incelemelerde bulundu.
Bölgeye gelecek turistlerin uğrayacağı merkezde bölgeye has ürünlerin tanıtımını yapacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Haşimoğlu, “Turizm Tanıtım Merkezimizin bölgemiz için çok önemli bir proje olduğunu düşünüyoruz. Bölge insanımızın yaptığı ürünleri burada tanıtma fırsatı bulacağız. DOKA Genel Sekreterimiz Çetin Oktay Kaldırım’a da projelerimizi burada gösteriyoruz. DOKA bölgemizin turizm potansiyelinin arttırılması konusunda önemli çalışmalar yapıyorlar. Bizde projelerimiz konusunda kendileri ile çok faydalı bir görüşme gerçekleştirdik” ifadelerine yer verdi.
Turizmin geliştirilmesi amacıyla Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın mali destek programı teklif çağrısına çıktıklarını belirten Genel Sekreter Kaldırım, “Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, 2015 yılı için “Yenilikçi Yöntemlerle Turizmin Geliştirilmesi” ile “Tarihi, Külterel ve Doğal Değerlerin Korunması ve Geliştirilmesi" Mali Destek Programları kapsamında proje teklif çağrısına çıktık. Toplam 33 milyon liralık mali destek vereceğiz. Turizm alanında bölgenin ufkunu açacak önemli projeler bekliyoruz” biçiminde konuştu.
Görüşmede ayrıca Çamlıhemşin’in tarihi görünümü için yapılması planlanan proje hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu.

KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
21
Paz
Tem2024