SS | destek@abanozmedya.com | Trabzonloading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
DOKA Yönetim Kurulu Toplantısı Rize’de Yapıldı
Genel Müdür Yeniçeri “Kadın ve Genç Girişimcileri Destekliyoruz”
Giresun’un Göksu Travertenleri Doğaseverlerin İlgisini Çekiyor
Eğitimde Teknolojik Hamle
SOGEP Projesi ile 40 Kadın İş Sahibi Olacak
DOKA Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’nda (Hestourex) Bölgemizi Tanıtıyor
07 Nisan2017
DOKA Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’nda (Hestourex) Bölgemizi Tanıtıyor

Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı (Hestourex) ANFAŞ Expo Center’da başladı.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), bu yıl ilk kez düzenlenen Dünya Sağlık Spor Kongre ve Fuarı’na katılarak, bölgemizin sağlık ve spor turizmi olanaklarını tanıtıyor.

Dışişleri Bakanlığı çatısı altında Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen Hestourex, 150 ülkeden 4 bin kişilik satın alma heyetinin katılımıyla kapılarını törenle açtı. Açılışa, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, belediye başkanları, turizm, sağlık ve spor dünyasının temsilcileri katıldı.

Fuarın açılışını gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’de bir ilki, Hestourex’i hep birlikte gerçekleştirdiklerini belirterek, bunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu ve talimatlarıyla Başbakan Binali Yıldırım ve bakanlıkların desteğiyle düzenlediklerini söyledi.

Bakan Çavuşoğlu, "Türkiye aldığı turist sayısı bakımından dünyada ilk 7’dedir. Biz artık kitlesel turizmin yanında, sağlık, spor her türlü alternatife, yani karavan turizminden, Kadir’in Ağaç Evleri’nden doğa turizmine kadar her türlü turizmi, güzelliklerimizi ve zenginliklerimizi yurt içi ve dışından gelen tüm konuklarımıza sunmak istiyoruz" ifadesini kullandı. Çavuşoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bu yıl 10 milyar liranın üzerinde anlaşma yapılmasını ve kısa vadede 150 milyar liralık anlaşmanın gerçekleşeceğini bekliyoruz. 2 binden fazla akademisyen fuara katılıyor ve tecrübelerini burada paylaşıyor. 40 bin ikili iş görüşmesi bekliyoruz. 2017 yılı içerisinde sadece Antalya’da 20 uluslararası spor turnuvasının yapılmasını bekliyoruz."

Bakan Çavuşoğlu, DOKA standını ziyaret ederek yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Öte yandan fuarda tanıtımların yanı sıra ikili görüşmeler ve sempozyumlar yapılıyor. Yabancı katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’nda DOKA’da son yıllarda turizmde büyük aşama kaydeden bölgemizin olanaklarını katılımcılara tanıtıyor.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMANGÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMAKÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMAİDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALILINKLER
DOKA ROOF
DOKAROOF
28
Pts
Kas2022