SS | destek@abanozmedya.com | Trabzonloading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
DOKA, Bölgemize Yeni Bir Yatırım Kazandırıyor
07 Haziran2016
DOKA, Bölgemize Yeni Bir Yatırım Kazandırıyor

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), bölgemize yatırım çekmek için her fırsatı değerlendiriyor.

DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, beraberinde Trabzon Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mehmet Bozdoğan ve Trabzon Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Murat Karaca ile birlikte Bulgaristan’ın Plevne şehrinde bazı uluslararası firmalarda incelemelerde bulundu.

DOKA, Doğal Alanların Inovatif Kullanımı konulu ‘ENPI CBC 4GreenInn Projesi’ nihai konferansına Katıldı.

Karadeniz’de özellikle koruma alanlarının turizm için kullanımı, çevre ve turizm temalı bir dizi sunum, yeni proje, fikir ve ortaklıklarının gündeme getirildiği ‘4GreenInn Projesi’ nihai konferansına katılan DOKA, bölge turizmine yön veren vizyon projelerin tanıtımını Bulgaristan, Romanya ve Gürcistan’dan katılımcılara aktardı.

Konferans gündemini değerlendiren DOKA Genel Sekreteri Kaldırım, Karadeniz kıyısı boyunca Dünya Koruma İzleme Merkezi’nce (UNEP) 125 farklı alanın koruma alanı belirlendiğini söyledi. Kaldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

“2.5 milyon hektarlık bir alanı kapsayan bu alanlar, Karadeniz insanlarının hem sağlığı hem ekosisteminin devamı hem de turizm gibi sektörler üzerinden iktisadi kazanımların sağlanmasında hayati bir öneme sahiptir. Bu alanda Karadeniz komşularımızla beraber yeni projeler geliştirmemiz gerekiyor.”

DOKA, Konferansta katılımcılara bölgemizdeki kamu ve özel sektörün turizm alanında ki önemli yatırımlarına ilişkin sunumlar yaparak, yeni projelerde ortak çalışma niyetini katılımcı ülke kurumları ile paylaştı.

Vaptsarov Holding bünyesinde Bulgaristan’ın Plevne şehrinde, HES türbinleri, vana vb. yedek parça imalatı ve HES’lerin bakım onarım hizmeti sektörlerinde faaliyet gösteren, Avrupa’nın da sektöründe öncü firmalarından olan Vaptech Ltd. Şti.’ne bölgemizdeki faaliyet sektörlerindeki yatırım projeleri kapsamında bilgilendirme yapıldı.

Firmanın Genel Müdürü Lubomir Netsov ve firma yetkilileri tarafından firmalarının tanıtım sunumu gerçekleştirildikten sonra firmanın üretim hatları, firma genel müdürü ve yetkilileri rehberliğinde incelendi. Fabrika üretim hatlarının incelenmesi sonrasında yapılan toplantıda firma yetkililerine bölgemizin yatırım ortamı ve bölgemizdeki mevcut durum ve ihtiyaçları konuları hakkında ayrıntılı bilgilendirme yapıldı.

Kendilerine bölgemize yatırım yapmaları durumunda Ajansımızın sağlayacağı teknik hizmetler hakkında da kapsamlı bilgi verildi. Firma Genel Müdürü Netsov, DOKA tarafından gerçekleştirilen ziyaretten çok memnun kaldıklarını ve Ajansımızın kendilerine yaptığı bilgilendirmeler sonucu bölgemize kesin olarak yatırım yapma kararı aldıklarını belirtti.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMANGÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMAKÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMAİDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALILINKLER
DOKA ROOF
DOKAROOF
20
Cts
Tem2024