SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
27 Şubat2018
Artvin İl Yatırım Destek ve Tanıtım Kurulu Toplantısı Yapıldı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Artvin Yatırım Destek Ofisi (DOKA) tarafından hazırlanan “Artvin İli Yatırım Destek ve Tanıtım Strateji Belgesi” kapsamında oluşturulan 2018 yılı Eylem Planı çerçevesinde kurulan İl Yatırım Destek ve Tanıtım Kurulu 2018 yılı 1. Dönem Toplantısı gerçekleştirildi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Artvin Belediye Başkanlığı, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü, İl Özel İdaresi, İl Defterdarlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, DSİ 26. Bölge Müdürlüğü, Bilim-Sanayi Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Artvin İli Arı Yetiştiricileri Birliği, KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Artvin Yatırım Destek Ofisinin yetkilileri katıldı.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda 2018 yılı Eylem Planı kapsamında belirlenen faaliyetlerden Ekonomik Açıdan Coğrafi İşaret Alınma Potansiyeli Olan Yöresel Ürünlerle İlgili Çalışmaların Yürütülmesi; Botanik Bahçe Projesi’nin hayata geçirilmesi; Odun Dışı Orman Ürünlerinin Ekonomiye Kazandırılabilmesi için Gerekli Altyapı Çalışmalarının Yürütülmesi; Çoruh Havzasının Turizm Konsept Master Planının Tamamlanması; Ar-Ge, Yenilikçi Ürün, Girişimcilik, İşbirliği, Kümelenme, Örgütlenme (Kooperatifçilik) Konularında Eğitim Verilmesi içerikli eylemlerin mevcut durumu, kurumların bu kapsamda yapmış oldukları ve yapacakları çalışmalar görüşülerek gerekli istişareler yapıldı. Eylem Planında yer alan faaliyetler hakkında kurum ve kuruluşların görüş ve önerisi alındı.

İl Yatırım Destek ve Tanıtım Kurulu’nun bir sonraki toplantısının 2018 yılı Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilmesi kararlaştırılarak toplantıya son verildi.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
22
Pts
Tem2024