SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290

Hemşehri Yatırımcılığı

Hemşehri Yatırımcılığı – Özgün bir yatırım modeli

Ekonomisi güçlü, daha müreffeh bir Doğu Karadeniz için hemşehrilerimiz tarafından yapılan doğrudan ahde vefa yatırımları son derecede önemlidir. Ajansımız tarafından hazırlanan profesyonel fizibilite raporları ve bölgemizdeki mevcut fırsatların hemşehrilerimize sunulması yolu ile söz konusu yatırımları daha üretken yatırımlara dönüştürmeyi hedefliyoruz.

Ayrıca, sosyal ve ekonomik sorunlara yenilikçi bir bakış açısı ile sürdürülebilir çözüm üreten girişimleri de hemşehri yatırımcılığı içine dahil etmeyi planlıyoruz. Ölçeklenebilir yapıları ile her geçen gün daha da önem kazanan girişimciler ile hemşehri yatırımcıları arasında bir kazan kazan ilişkisi oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu amaçla, Yeni Nesil Girişimcilik Sonuç Odaklı Programı ile uyumlu olarak bölgede iş fikri geliştiren, mentorluk ve finansman desteği alan girişimci sayısını artırmak amacı ile Ajans olarak alternatif bir finansman modeli geliştirmeyi hedefliyoruz: Hemşehri Yatırımcılığı Konsepti.

  • Yatırımların yönlendirileceği bir ağ oluşturulması,
  • Girişimcilerin mentorluk ve finansmana erişim ihtiyaçlarının karşılanması için dünyadaki ve Türkiye’deki iyi uygulama incelemeleri, ulusal ve yerel aktörler ile yapılan görüşmeler, literatür ve saha çalışmaları ile Hemşehri Yatırımcılığı Konseptini geliştireceğiz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK, Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler Geliştirme Merkezi (İŞGEM) tesisi açılışında da Ajansımız tarafından planlaması devam eden Hemşehri Yatırımcılığı Modelinin müjdesini vermiştir. Kamu tarafından desteklenen girişimciliğin küçük risklerle beraber sunmuş olduğu büyük fırsatlardan yararlanmak üzere Doğu Karadenizli olup bölgemiz dışında işini kurmuş iş insanlarımız, bölgemizdeki girişimlere mentor olmaları ve yatırım yapmaları için davet edilmiştir.

Bu konsept kapsamında,

  • Doğrudan yapılan yatırımların sayısını artırmak için Hemşehri Yatırımcılar Ağını oluşturacağız.

Ahde Vefa yatırımlarını daha üretken yatırımlara dönüştürmek için potansiyel hemşehri yatırımcıların tanımlanması ve yeni bir yatırım ağının oluşturulması için çalışmalar yapacağız. Yatırım sürecini hızlandırmak için Ajansımız tarafından hazırlanmış nitelikli ve katma değeri yüksek yatırımlara özel fizibilite raporları, bu ağ içerisinde düzenli tanıtım organizasyonları ile paylaşacağız.

  • Bölgemizde hemşehri yatırımcılığı konseptinin gelişmesi için işbirliği çalışmaları düzenleyeceğiz.

Girişimcilik ekosistemi içerisinde yer alan tüm paydaşların tecrübelerinden ve sahip oldukları uzmanlıklardan faydalanmak amacı ile hızlı bilgi akışının sağlandığı bir işbirliği platformunun oluşturulmasını öngörüyoruz. Bu işbirliği platformu ile hemşehri yatırımcılığı konseptinin altyapısı oluşturulurken işbirliği alanında bir iyi uygulama örneğinin de ortaya çıkmasını hedefliyoruz.

  • Girişimciler ve yatırımcılar arasında ağ kurma etkinlikleri gerçekleştireceğiz.

Finansmana erişim ihtiyacı olan girişimlerin ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile düzenli aralıklarla girişimci – yatırımcı eşleşmesi için hemşehri yatırımcı zirveleri düzenlemeyi planlıyoruz.

  • Hemşehri yatırımcılığı yaygınlaştırılması için tanıtım faaliyetleri gerçekleştireceğiz.

Alternatif bir finansman modeli olarak hemşehri yatırımcılığı konseptinin bölgemizde yaygınlaşması ve hemşehri yatırımcı ağına girişimci, iş adamı, kamu ve STK’dan yeni paydaşların dahil olması için farkındalık organizasyonları gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
21
Paz
Tem2024