SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
10 Mart2016
Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Yönetim Kurulu Toplantısı, Ajansın Trabzon’daki Merkez binasında yapıldı.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Artvin Valisi Kemal Cirit, Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Giresun Valisi Hasan Karahan, Rize Valisi Ersiz Yazıcı, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Artvin İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Dilberoğlu, Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel, Gümüşhane İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, Artvin TSO Başkanı Kurtul Özel, Trabzon TSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve ilgililer katıldı.

Kalkınma ajansının faaliyetlerinin bütün alanlarda devam ettiğini ifade eden DOKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın bugüne kadar toplam 895 projeyi desteklediğini söyledi. Vali ÖZ, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ajansımız bugüne kadar toplam 895 başarılı projeyi destekleyerek, toplamda 191 Milyon TL. tutarındaki projelerin 95 Milyon TL.’si ajansımız tarafından karşılanmıştır. Bu destek Bölgemizin istihdam, turizm, tarım, ekonomi ve diğer altyapılarının gelişmesi için önemli katkı sağlamıştır. Yine ajansımız, yatırım destek alanında ise 275 Milyon TL. tutarında ki toplam 75 proje destek vermiştir ve bu anlamda 2 binin üzerinde istihdama katkı sağlamıştır.”

Toplantıda ayrıca tarihi, kültürel ve doğal değerlerin korunmasına yönelik mali destek kapsamında sunulan projelerin değerlendirilmesi ve desteklenmesi konusunda karara alacaklarını dile getiren Vali Öz, “Bu projelerin destek miktarı 15 Milyon TL. olacaktır. Yine 2016 yılında doğrudan faaliyet desteği kapsamında yapacağımız faaliyetlerin destekleme rehberini ve destekleme konularını değerlendireceğiz. 2015 yılında destekleme kararı aldığımız Gümüşhane Organik Tarım Araştırma ve Uygulama Merkezi ile ilgili çalışmaları burada değerlendireceğiz. Bunun yanında ajansımızla ilgili genel konuları da burada değerlendireceğiz” diye konuştu.

Vali Öz, Ajansın Doğu Karadeniz Bölgesi’nin kalkınması ve gelişmesi için önemli ortak çalışmalar, tanıtım ve değerlendirmeler yaptığını kaydederek, bütün bölgede turizm anlamında ciddi bir farkındalık ve ciddi bir artış söz olduğunu söyledi. Vali Öz, “Trabzon Havalimanı’mızda yüzde 20 oranında bir artış var, Ordu-Giresun Havalimanı’nın da bu anlamda ciddi katkısı var. Bölgemiz Artvin’den Ordu’ya kadar turizm anlamında ortak strateji ve hedeflerle, ajansımızın bu çalışmalarıyla önümüzdeki yıllara daha emin bakıyor” diye konuştu.

Toplantıda alınacak kararların Bölge turizmine, ekonomisine, tarımına, sanayisine katkı sağlamasını ümit ettiğini belirten Vali Öz, toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
14
Paz
Tem2024