SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
[email protected] | 444 8 290

Yatırıma Stratejik Destek

Kalkınma Ajansı kuruluş kanunu gereği bölgedeki iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi için çalışmalar yapmak, yatırım potansiyeli yüksek sektör ve alanları tespit etmek, projeler üretmek ve tasarlamak, yatırım ortamını yerli ve yabancı yatırımcılara tanıtmak, potansiyel yatırımcılara yatırım süreçlerinde destek olmak vb. misyonlar üstlenmekte ve buna yönelik Yatırım Destek Ofisleri üzerinden faaliyetler yürütmektedir. Yatırım Destek Ofisleri; nitelikli uzmanları, sahip olduğu kurumlar arası güçlü iletişim ağı ve saha tecrübesi ile yatırımcılara bilgi vermekte, yol göstermektedir.

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon İllerinin tamamında DOKA Yatırım Destek Ofisleri yetkin uzmanları aracılığıyla yatırım tanıtma ve destek faaliyetleri yürütmektedir.

DOKA tarafından şu ana kadar başta turizm olmak üzere birçok yerli ve yabancı yatırımcı bölgeye çekilmiş; çok sayıda yerel sermaye sahiplerini ve girişimciyi doğru yönlendirecek destek faaliyetleri yürütülmüştür. İl ve bölge seviyesinde gerçekleştirilecek faaliyet ve kararlarda katalizör olunup, kurumlar arası işbirliğini sağlanmıştır. Yerli ve yabancı yatırımcılar ile yatırımcı ve proje sahiplerinin eşleştirilmesi gerçekleştirilmiştir.

Yatırım imkanları, fizibiliteler ve projeler oluşturularak ulusal ve uluslararası platformlarda yatırımcısıyla buluşturulmaktadır. Bu sayede bölgelerarası gelişmişlik farkının azaltılması hedefi ile yerelde rekabet imkanı sağlanmaktadır.

Ajans, yatırımcıları DOKA hibe desteklerinden faydalandırabilmekte; yatırım teşvik bilgilendirmesi ve uygulanması konularında destek sağlamakta; yatırımın konusuna göre yatırımcıyı doğru kaynağa yönlendirebilmektedir. Şimdiye kadar binlerce yatırımcı ve girişimci Ajansın danışmanlığından faydalanmış; yüzlercesi yatırıma dönüşmüştür. Birçok yerli ve yabancı yatırımcı ise bölgede yatırım yapmaya yöneltilmiştir.

Yakın gelecekte oluşturulacak olan proje havuzu yatırımcılar ile proje sahiplerinin doğrudan eşleştirilebilmesi ve ayrıca alternatif finansman yöntemleri oluşturulması kapsamında melek yatırımcı sistemine benzer hemşeri yatırım uygulaması devreye sokulacaktır. Bölge kalkınmasına yönelik yatırımların artırılması için çalışmalar aralıksız sürdürülmektedir.

Yatırım Destek Ofislerine ulaşmak için tıklayın.

Yatırım teşvik ve desteklerine ulaşmak için tıklayın.

DOKA desteklerine ulaşmak için tıklayın.

Yatırım tanıtım dokümanları, fizibiliteler, raporlar, master planlar için tıklayın.

KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
13
Per
Mayıs2021