SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
[email protected] | 444 8 290
Trabzon'a 55 Milyon TL'lik 6 Proje
Desteklenen Projeler İle Kadınlar ve Gençler Güçleniyor
Gümüşhane’nin Turizm Kimliğini Yansıtacak Özel Tasarım Hediyelik Eşya Koleksiyonu Oluşturuluyor
Siz de Karadeniz Hazinelerini Keşfedin
DOKA Yönetim Kurulu Toplantısı Gümüşhane’de Yapıldı
18 Nisan2018
UNDP GEF Fonu Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Türkiye’nin de katıldığı Birleşmiş Milletler Küresel Çevre Fonu (GEF) Küçük Destek Programına ilişkin bilgilendirme toplantısı Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ev sahipliğinde TR90 Bölgesi illerinden STK’lar, meslek odaları, vakıf ve kooperatif temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

DOKA Proje Geliştirme ve Uygulama Birim Başkanı Mehmet Bozdoğan, küresel çevre sorunlarına yerel halkın ve paydaşların katılımının önemli olduğunu belirterek, “Çözümler üretmek üzere kullanılan Küresel Çevre Fonu programı fonlarının DOKA’nın koruma-kullanma dengesini gözeterek sürdürülebilir bir bölgesel kalkınma sağlamaya yönelik temel hedefi ile örtüşen ve birbirini destekleyen yanları vardır” dedi.

UNDP GEF Programı, Türkiye Ulusal Koordinatörü Gökmen Argun ise uzun yıllardır Türkiye’de de uygulanan program kapsamında Eko-karavan, Güneş Ocakları, TATUTA çiftlikleri gibi projeler ile bugüne kadar 161 farklı sivil toplum kuruluşunun 723 ortakla yürüttüğü 264 projeyi 250 binden fazla gönüllünün desteklendiğini belirtti. Yeni program çağrısının 2018 Haziran-Temmuz aylarında yayınlanmasını planladıklarını ifade eden Argun, projelerde en fazla önem verdikleri faktörlerin başında proje sunucusunun isteği, enerjisi ve yerel paydaşlarının desteği olduğunun altını çizdi.

GEF Küçük Destek Programı ile iklim değişikliği ile mücadele, Yerel/Yöresel genetik kaynakların kayıt altına alınması, bio-kaçakçılığın önlenmesi, nesli küresel veya ulusal ölçekte tehdit altında olan veya tek nokta endemikleri gibi öncelikli türlerin farkındalık çalışmaları, ekolojik koridorlar oluşturmak, sürdürülebilir balıkçılık, ormancılık ve doğa dostu tarım uygulamaları gibi bir çok farklı alanda proje uygulayabilmek mümkün. Program http://gefsgp.com hakkında adresinden daha detaylı bilgi edinilebilir.

Galeri
KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
23
Cts
Eki2021