Sefa SAKA | sefa.saka@gmail.com | Trabzonloading
[email protected] | 444 8 290
Bölgemizin Gastronomi Alt Yapısını Gelişiyor
Bakan Varank, ‘Cazibe Merkezleri ve Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı’nın İmza Törenine Katıldı
Doğu Karadeniz Turizmi Kuzey Afrika Pazarına Açılıyor
Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitimleri Devam Ediyor
Ajansımız Ace Of MICE Fuarı’na Katıldı
UNDP GEF Fonu Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
18 Nisan2018
UNDP GEF Fonu Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Türkiye’nin de katıldığı Birleşmiş Milletler Küresel Çevre Fonu (GEF) Küçük Destek Programına ilişkin bilgilendirme toplantısı Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ev sahipliğinde TR90 Bölgesi illerinden STK’lar, meslek odaları, vakıf ve kooperatif temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

DOKA Proje Geliştirme ve Uygulama Birim Başkanı Mehmet Bozdoğan, küresel çevre sorunlarına yerel halkın ve paydaşların katılımının önemli olduğunu belirterek, “Çözümler üretmek üzere kullanılan Küresel Çevre Fonu programı fonlarının DOKA’nın koruma-kullanma dengesini gözeterek sürdürülebilir bir bölgesel kalkınma sağlamaya yönelik temel hedefi ile örtüşen ve birbirini destekleyen yanları vardır” dedi.

UNDP GEF Programı, Türkiye Ulusal Koordinatörü Gökmen Argun ise uzun yıllardır Türkiye’de de uygulanan program kapsamında Eko-karavan, Güneş Ocakları, TATUTA çiftlikleri gibi projeler ile bugüne kadar 161 farklı sivil toplum kuruluşunun 723 ortakla yürüttüğü 264 projeyi 250 binden fazla gönüllünün desteklendiğini belirtti. Yeni program çağrısının 2018 Haziran-Temmuz aylarında yayınlanmasını planladıklarını ifade eden Argun, projelerde en fazla önem verdikleri faktörlerin başında proje sunucusunun isteği, enerjisi ve yerel paydaşlarının desteği olduğunun altını çizdi.

GEF Küçük Destek Programı ile iklim değişikliği ile mücadele, Yerel/Yöresel genetik kaynakların kayıt altına alınması, bio-kaçakçılığın önlenmesi, nesli küresel veya ulusal ölçekte tehdit altında olan veya tek nokta endemikleri gibi öncelikli türlerin farkındalık çalışmaları, ekolojik koridorlar oluşturmak, sürdürülebilir balıkçılık, ormancılık ve doğa dostu tarım uygulamaları gibi bir çok farklı alanda proje uygulayabilmek mümkün. Program http://gefsgp.com hakkında adresinden daha detaylı bilgi edinilebilir.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
PROJECT FORMS
PROJECTFORMS
EU PROJECTS
EUPROJECTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMANGÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMAKÜTÜPHANESI
29
Cum
Mayıs2020