SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
16 Temmuz2020
Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Artvin” Başvuruları 30 Temmuz’da Bitiyor!

Her yıl yoğun katılım ile şehir liderleri ve profesyonellerini İzmir’de buluşturan, Türkiye’nin en prestijli ödülleri arasında yer alan, Şehir Ödülleri’nin, diğer şehirlerden gelen yoğun ev sahipliği istekleri üzerine, yapılan değerlendirme ve incelemeler sonucu doğa harikalarının şehri Artvin’de yapılması kararlaştırılarak, 30 Temmuz 2020’ye kadar ödül başvuruları kabul edilmeye başlandı.

Türkiye’nin, öncü ve gerçek şehir ödülleri, “Şehir Ödülleri Türkiye” bu yıl, Yaşayan Şehirler Platformu, Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi ve Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın İş Ortaklığı, Artvin Çoruh Üniversitesi Akademik İş Ortaklığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Belediyesi’nin İş Birliği, T.C. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil KIŞLA, Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit TORUN, ilgili bakanlıklar, bürokratlar, diğer siyali partilerimizin yerel yönetimden sorumlu genel başkan yardımcıları, sivil toplum ve ticari örgütler, belediye birlikleri, kalkınma ajansları, sanatçı, profesyonel ve akademisyenlerin ise destekleri ile 6/7/8 Ekim tarihlerinde “Hayallerin Ötesindeki Şehir, Olağan Üstü İnsanlar” temasıyla “Artvin’de düzenlenecektir.

Ticari kaygı ve kâr amacı güdülmeden, şehirlerin geleceğine ışık tutmak, ülkemizdeki başarılı, toplumsal fayda odaklı, projeler, uygulamalar ile uygulayıcıları desteklemek ve örnek göstermek, diğer kentlerdeki paydaşlar ile buluşturmak, yeni proje ve uygulamalar için cesaretlendirmek amacı, siyaset üstü bakış açısıyla, tarafsızlık, adalet ve hakkaniyet ölçüleri temel alınarak çok yoğun katılım ile düzenlenen Şehir Ödülleri, paydaşlar arası iletişimin kuvvetlendirilmesi, öngörülen etkinlikle konu üzerine çalışan akademisyenler ile kent yönetici ve kanaat önderlerini, ticari örgütleri, sektör örgütlerini, sivil toplum örgütlerini, tüm araştırmacılar ve kentin geleceğine yön verebilecek çevrelerin birbirlerinden etkilenmesi hedeflenmiştir.

Türkiye’nin En Prestijli ve Zorlu Ödülleri Arasında!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın özel izni ile 2017 yılında Efes Müzesine ait İzmir’i temsil eden Helenistik dönem, 2018 yılında Van Müzesine ait Van’ı temsil eden Selçuklu dönemi tarihi kandillerin ödül olarak takdim edildiği etkinliklerde, ülkenin alanlarında enlerinden oluşan jüri üyelerine sırasıyla Cem SEYMEN ve Fatih TÜRKMENOĞLU jüri başkanlığı yapmıştı.

Ön başvuru, başvuru, ön değerlendirme ve jüri değerlendirme süreçlerinin 4 ay sürdüğü zorlu bir değerlendirme süreci sonrası, Şehir Ödülleri’nin, Artvin’in, kültürel ve doğal değerlerinin tüm misafirlere daha iyi aktarılabilmesi için haziran ayında yapılması kararlaştırıldı. 2017 ve 2018 yıllarında toplam 1000’in üzerinde misafirin ağırlandığı, Barış MANÇO, Prof. Dr. YILMAZ BÜYÜKERŞEN, Lucian ARKAS ve Ahmet Nazif ZORLU ile birlikte 53 kent lideri ve 7 akademisyenin şehirleri adına ödül aldığı, 13 farklı etkinlik ile unutulmaz saatlerin yaşandığı, Şehir Ödülleri’nde, bu yıl katılımcılar yeniliklere şahit olacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yabancı Misyonları Artvin’de Buluşturacak!

3 gün planlanan etkinliklerde, ilk iki gün ödül taktim gecesinin yanı sıra, Çifte Köprü, Mençuna Şelalesi ve ev sahipliğini Şavşat Kaymakamı Musa GÖKTAŞ ile Şavşat Belediye Başkanı Nihat ACAR’ın üstlendiği Şavşat Karagöl, Fotoğraflama ve İnceleme Gezileri, Yöresel Lezzetlerin yer aldığı Kokteyl, Yöresel ezgilerden oluşan mini bir konser, Fotoğraf Sanatçısı Süleyman İNAL’ın, “Hayallerin Ötesindeki Artvin” Fotoğraf Sergisi yer alacak. Programın son günü ise “Şehir Kampı 2020” etkinliği kapsamında ödül alan destinasyonların bilgi ve tecrübelerini paylaştığı toplantıların yanı sıra yöresel lezzetlerden oluşan özel bir yemek, Destinasyon Yönetimi ve Kentsel Pazarlama (Şehir ve Değerlerinin Markalaşması) içerikli Yaşayan Şehirler Forum’u, Türkiye’nin İl Milli Şehir Ağı “Yaşayan ve Yaşatan Şehirler Ağı” toplantısı planlanmakta.

Her yıl T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleri ile değerlenen ödüllerde, bakanlık bu yıl kurumsal jürilik ile “Kültür Şehri ve Yılın Turizm Projesi” kategorilerini değerlendirirken, Artvin’in kültürel, doğal ve folklorik zenginliklerini dünyaya duyurmak için Türkiye’deki büyükelçilerden oluşan yabancı misyonları Artvin’de buluşturmayı planlıyor.

Akademik Değerlendirici “Artvin Çoruh Üniversitesi”

Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Artvin” organizasyonun bu yılki Akademik İş Ortağı ise Artvin Çoruh Üniversitesi olacak, Bilim Işığı Temalı Akademik Ödülleri Jüri Başkanlığını Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin TİLKİ icra ederken, akademik jüri ise üniversite akademisyenlerinden oluşacak.

Ülkemizin en prestijli ve ciddi ödülleri arasında yer edinen, jüri üyeleri ve değerlendirme süreciyle dikkat çeken, Şehir yönetim paydaşlarının yanı sıra, ilgili bakanlıkların, belediye birliklerinin, kalkınma ajanslarının ve üniversitelerinde desteklerini alan Şehir Ödülleri’ne, yerel yönetimler, şehir paydaşları, akademisyenler çok yoğun ilgi göstermekte, Özel Ödüller, Umut Işığı Temalı Paydaş Ödülleri ve Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller olmak üzere üç ana tema üzerinden hak edenlere sunulurken hikâye ile bütünleşik olarak, her yıl Kültür ve Turizm Bakanlığımızın envanterlerinde yer alan farklı bir ören yerine ait tarihi bir kandil ödül objesi olarak takdim edilmektedir.

Son başvuru tarihi 30.07.2020 (Dosya Teslim Tarihi) olan “Şehir Ödülleri Türkiye 2020 Artvin” organizasyonunda yer almak isteyen adayların www.sehirodulleri.com web adresinden ön başvuru yaparak adaylık sürecini başlatması gerekiyor.

Tanıtım Dosyası İçin: TIKLAYINIZ

Galeri
KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
22
Pts
Tem2024