SS | destek@abanozmedya.com | Trabzonloading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Bölge ihracatının artırılması için KOBİ'lere destek verilecek
Mavi Ekonomi Paneli Düzenlendi
03 Kasım2023
Mavi Ekonomi Paneli Düzenlendi

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) proje ortağı olduğu Avrupa Denizcilik, Balıkçılık ve Yetiştiricilik Fonu (EMFAF) tarafından desteklenen Karadeniz Havzasında Mavi Ekonominin Güçlendirilmesi (4BIZ) projesi kapsamında çevrimiçi panel düzenledi.

Proje ortaklarından olan Ukrayna Igor Sikorsky Kiev Politeknik Enstitüsü Sikorsky Challenge 2023 (Girişimcilik Zirvesi ve Yenilikçi Proje Pazarı) etkinliğinde yer alan Mavi Ekonomi konulu panelde; Mavi Ekonomi alanında yürütülen faaliyetler ve hedefler konuşuldu.

DOKA Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Birimi uzmanları Murat Karaca ve Arzu Aslaner panele katılım sağladı. DOKA’nın faaliyet alanları, Mavi Ekonomi alanında yürüttüğü planlama, programlama, proje, tanıtım, iş birliği, kapasite geliştirme, girişimcilik ve yatırım ekosistemi geliştirme çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi veren DOKA Uzmanı Karaca, DOKA’nın 2024-2026 yılları arasında uygulayacağı Mavi Ekonomi Sonuç Odaklı Programı ve EMFAF 4BIZ projesi kapsamındaki faaliyetleri hakkında da sunum gerçekleştirdi.

Çevrimiçi panele katılan, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde balıkçılık ve su ürünleri sektöründe faaliyetlerini yürüten firmaların yetkilileri de firmalarının kısa tarihçeleri, faaliyet alanları, yıllık üretim ve ihracat kapasiteleri, istihdam verileri, yeni girişimciler için bilgi ve tecrübelerini paylaştıkları sunumlar gerçekleştirdiler.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMANGÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMAKÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMAİDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALILINKLER
DOKA ROOF
DOKAROOF
25
Sal
Haz2024