SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
DOKA 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun'da yapıldı
Bakan Kacır, Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Merkezi'ni Ziyaret Etti
Yapay Zeka ve Robotik Kodlama Merkezi Açıldı
Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi ve Planetaryum Törenle Hizmete Açıldı
Mavi Ekonomi Paneli Düzenlendi
03 Kasım2023
Mavi Ekonomi Paneli Düzenlendi

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) proje ortağı olduğu Avrupa Denizcilik, Balıkçılık ve Yetiştiricilik Fonu (EMFAF) tarafından desteklenen Karadeniz Havzasında Mavi Ekonominin Güçlendirilmesi (4BIZ) projesi kapsamında çevrimiçi panel düzenledi.

Proje ortaklarından olan Ukrayna Igor Sikorsky Kiev Politeknik Enstitüsü Sikorsky Challenge 2023 (Girişimcilik Zirvesi ve Yenilikçi Proje Pazarı) etkinliğinde yer alan Mavi Ekonomi konulu panelde; Mavi Ekonomi alanında yürütülen faaliyetler ve hedefler konuşuldu.

DOKA Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Birimi uzmanları Murat Karaca ve Arzu Aslaner panele katılım sağladı. DOKA’nın faaliyet alanları, Mavi Ekonomi alanında yürüttüğü planlama, programlama, proje, tanıtım, iş birliği, kapasite geliştirme, girişimcilik ve yatırım ekosistemi geliştirme çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi veren DOKA Uzmanı Karaca, DOKA’nın 2024-2026 yılları arasında uygulayacağı Mavi Ekonomi Sonuç Odaklı Programı ve EMFAF 4BIZ projesi kapsamındaki faaliyetleri hakkında da sunum gerçekleştirdi.

Çevrimiçi panele katılan, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde balıkçılık ve su ürünleri sektöründe faaliyetlerini yürüten firmaların yetkilileri de firmalarının kısa tarihçeleri, faaliyet alanları, yıllık üretim ve ihracat kapasiteleri, istihdam verileri, yeni girişimciler için bilgi ve tecrübelerini paylaştıkları sunumlar gerçekleştirdiler.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
30
Per
Kas2023