SS | destek@abanozmedya.com | Trabzonloading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
DOKA 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun'da yapıldı
Bakan Kacır, Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Merkezi'ni Ziyaret Etti
Yapay Zeka ve Robotik Kodlama Merkezi Açıldı
Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi ve Planetaryum Törenle Hizmete Açıldı
Mavi Ekonomi Paneli Düzenlendi
Kuzey Afrika Ülkeleri Seyahat Acentelerine Tarihi İpek Yolu Kültür Rotası Tanıtıldı
15 Mayıs2023
Kuzey Afrika Ülkeleri Seyahat Acentelerine Tarihi İpek Yolu Kültür Rotası Tanıtıldı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) Turizm Sonuç Odaklı Programı ile Avrupa Birliği Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İş Birliği Programı tarafından finanse edilen, HERIPRENEURSHIP Projesi kapsamında Kuzey Afrika ülkelerinden bölgemize gelen seyahat acentesi temsilcilerine Trabzon ve Gümüşhane’de bulunan Tarihi İpek Yolu temalı kültür turizmi rotaları tanıtıldı.

DOKA, THY işbirliğinde gerçekleştirilen fam-trip (tanıtım gezisi) organizasyonu çerçevesinde Fas, Mısır, Tunus ve Cezayir’den gelen seyahat acentelerine Trabzon ve Gümüşhane illerinden seçilmiş, kültürel miras özelliğine sahip ve hikayeleştirilmiş tarihi İpek yolu temalı kültür turizmi alanları ve doğal turizm güzellikleri tanıtıldı. Kuzey Afrikalı acenteler Trabzon ve Gümüşhane illerinde ziyaret ettikleri turizm noktalarına hayran kaldıklarını belirttiler.

Kuzey Afrika ülkelerinden bölgemize olan turizm ilgisi ve hareketliliğini artırmak amacıyla kültür turizmi ağırlıklı olmak üzere doğa turizmi, sağlık turizmi, kongre turizmi alanlarında Kuzey Afrika ülkeleri seyahat acenteleri ile Trabzon ve Gümüşhane seyahat acenteleri arasında B2B (Şirketler Arası İş Görüşmesi) toplantısı gerçekleştirildi.

DOKA Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Birimi Uzmanı Murat Karaca, DOKA’nın bölgemizin kültür turizm potansiyelinin artırılmasına yönelik yaptığı çalışmalar ile HERIPRENEURSHIP AB projesinin faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgilendirme yaptı. Ayrıca Trabzon Turizm Konseyi tarafından konseyin faaliyetleri hakkında sunum gerçekleştirildi. Toplantı sonucunda bölgemiz ve Kuzey Afrika ülkeleri acenteleri arasında iş bağlantıları kuruldu.

DOKA Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Birim Başkanı Mehmet Bozdoğan ise turizmde hedef ülkelerin çeşitlendirilmesi, alternatif turizm türlerinin yaygınlaştırılması, turizm sezonunun uzatılması amaçları doğrultusunda önümüzdeki dönemde DOKA tarafından Uzak Doğu ve Orta Asya turizm acentelerine yönelik fam-trip organizasyonları gerçekleştirileceğini söyledi.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMANGÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMAKÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMAİDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALILINKLER
DOKA ROOF
DOKAROOF
01
Cum
Ara2023