SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
02 Temmuz2021
AB Arıcılık Projesi Kapanış Etkinliği Gerçekleştirildi

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı, 2014-2020 dönemi 1. Teklif Çağrısı kapsamında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın proje ortağı olarak yürüttüğü Arıcılık Sektöründe Rekabetçilik Projesi (ITM BEE – BSB 136) resmi kapanış etkinliği yapıldı.

2019 Mart ayında başlayan ve 28 ay süren 758.303 Avro bütçeli projenin Trabzon’da DOKA ev sahipliğinde düzenlenen kapanış etkinliğine Romanya, Bulgaristan, Moldova ve Ukrayna’dan gelen proje ortakları, Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon Arıcılık Birlikleri ve arıcılık sektöründeki ilgili paydaşlarından 43 paydaş katıldı.

DOKA Turizm ve Girişimcilik Birimi Başkanı Mehmet Bozdoğan, Türkiye’nin ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nin dünya arıcılık sektöründe üretim kapasitesi açısından önemine değinerek bölgenin kalkınması için sektörün önemli bir lokomotif olduğunu vurguladı. Bozdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Doğu Karadeniz Bölgesi’nin dünya arıcılık ekosistemi içindeki öneminin daha da artırılması için proje kapsamında çeşitli faaliyetler yürüttük. Proje ortağı ülkeler olan Romanya, Bulgaristan, Moldova ve Ukrayna’daki iyi uygulamaların bölgemizdeki arıcılara aktarabilmesi için bu ülkelere bölgemizdeki arıcılarla birlikte saha ziyaretleri gerçekleştirdik. Aynı şekilde, bölgemizin arıcılık sektöründe sahip olduğu engin bilgi birikimi ve tecrübeleri paylaşmak üzere proje ortağı ülkelerden arıcıları da bölgemizde misafir ettik. Güncel uygulamaların paylaşılması ve arıcılarımızın yaşamış olduğu sorunları çözebilmek için alanında uzman kişiler tarafından bölgemizde teorik eğitimler ve Uluslararası Ordu Arıcık Konferansı düzenlendi. Proje ile bölgemiz için en önemli sektörlerden birisi olan arıcılık sektörünün hem rekabet gücünün hem de ticaret hacminin artmasına katkıda bulunduk. Projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında değerli katkılarından dolayı proje ortaklarına, proje faaliyetlerine ilgi ve katılım gösteren sektör temsilcilerine ve projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”

Proje ekibinin tamamlanan proje faaliyetleri ve sonuçları hakkında yaptığı sunum ile devam eden etkinlik, proje ortaklarının teşekkür konuşmaları ile sona erdi.

Basın açıklaması metnine ulaşmak için tıklayınız

Galeri
KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
21
Paz
Tem2024