SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Bölge ihracatının artırılması için KOBİ'lere destek verilecek
24 Temmuz2019
KOBİ’lere Alternatif Finansman Kaynakları ve Fon Yönetimi Eğitimi”

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen Ordu Ticaret Borsası tarafından yürütülen “KOBİ’lere Alternatif Finansman Kaynakları ve Fon Yönetimi Eğitimi Projesi”nin açılış toplantısı yapıldı.

Projenin açılış toplantısına Ordu Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, Altınordu İlçe Belediye Başkan Yardımcısı İsa Hitaloğlu, Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, DOKA Program Yönetim Birimi Başkanı Kemal Akpınar ve davetliler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, tüm dünyada ve ülkemizde ekonomik hayatın en önemli unsurlarının KOBİ’ler olduğunu söyledi. Kahraman, konuşmasına şöyle devam etti:

“KOBİ’ler bir ekonomimin kılcal damarları niteliğinde olup; mal ve hizmet üretiminde yaratılan katma değerin esas kahramanlarıdır. KOBİ’nin en temel nitelikleri; Yıllık 250 kişi ve daha az işçi istihdam etmek. Yıllık cirosu 250 milyon lirayı aşmayan mikro, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler olmasıdır. Bu en temel kriterler dikkate alındığında bile KOBİ’lerin ekonomideki yoğunluğu ve önemi kolayca anlaşılacaktır.”

Üretimin, yüksek katma değerli ürün elde etmenin temelinde güçlü finansal yapıya sahip yatırımların olduğuna dikkat çeken Kahraman, “Yatırım sermaye birikimi demektir ve sermaye birikiminin sağlanması, riskten arındırılması alternatif finansman kaynaklarının tespit ve tesisiyle mümkündür. Finansal fonlar ve fon yönetimini bir finansal bilim olarak algılamak gerekir” diye konuştu.

Ordu Vali Yardımcısı Ekrem Ballı ise, KOBİ’lerin güçlü ekonomi ve güçlü Türkiye için çok önemli bir işlevi yerine getirdiklerini ifade ederek, KOBİ'ler adına atılan adımların, ülke ekonomisi için itici güç olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından DOKA Program Yönetim Birim Başkanı Kemal Akpınar, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın faaliyetleri, destekleri ve yürüttüğü projeler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Daha sonra KTÜ TTO Müdürü Doç. Dr. Oktay Yıldız, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ordu İl Koordinatörlüğü Proje Başvuru Yönetimi Birim Amiri Gamze Atasever, KOSGEB Ordu İl Müdürlüğü Personeli Mahmut Akay, Türk Eximbank Trabzon İrtibat Bürosu Temsilcisi Gökhan Eroğul, Ziraat Katılım Bankası Ordu Şube Müdür Yardımcısı Mehmet Arar, Vakıf Katılım Bankası Ordu Şube Müdürü Hüseyin Altaylı, TİM-TEB Girişim Evi Trabzon Temsilcisi Hatice Divaroğlu ve Action Coach Trabzon Partner/İşletme Koçu Hasan Kamil Hayali katılımcılara uzmanlık alanları hakkında birer sunum gerçekleştirdiler.

KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
25
Sal
Haz2024