SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
08 Ekim2021
Gümüşhane’nin Turizm Kimliğini Yansıtacak Özel Tasarım Hediyelik Eşya Koleksiyonu Oluşturuluyor

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Gümüşhane’nin tarihi, doğal ve kültürel güzellikleriyle eşsiz turizm destinasyonlarını yansıtacak özel tasarım hediyelik eşya koleksiyonu oluşturmak için harekete geçti.

Şehrin turizm kimliğini yansıtacak, modernize edilmiş, marka değeri taşıyan, özel tasarım hediyelik eşya koleksiyonunun oluşturulmasına yönelik ODTÜ öğretim Görevlisi Sezgin Akan tarafından yapılan tasarım çalışmaları değerlendirme toplantısında katılımcılarla paylaşıldı.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından düzenlenen ve Vali Yardımcısı Mustafa Pala başkanlığında Halk Eğitimi Merkezi Salonunda gerçekleştirilen Gümüşhane Hediyelik Eşya Tasarım Değerlendirme toplantısında Akan tarafından yapılan tasarımlar katılımcılarla paylaşılarak Gümüşhane’yi temsil edecek tasarımlar değerlendirildi.

Toplantıya Gümüşhane Valiliği, Gümüşhane Belediyesi, İl Özel İdaresi, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası, Kelkit Sanayi ve Ticaret Odası, Gümüşhane Üniversitesi akademisyenleri, turizm ve pestil köme sektörü temsilcileri, halk eğitimi merkezlerinin temsilcileri ve DOKA uzmanları katıldı.

Proje sonucu marka tasarım çalışmalarının tamamlanmasıyla Gümüşhane’nin turizm kimliğinin tasarlanması, hediyelik eşyalara uygulanması ve şehrin modern yüzüyle günümüz turistlerine cazip ürünlerin oluşturulması, yerel üreticilerin de tasarım ürünleri üretmesiyle sosyal kalkınmanın gerçekleşmesi hedefleniyor.

Yapılan değerlendirme çalışmasının ardından Gümüşhane Marka Değeri taşıyan hediyelik ürünlerinin üretiminin takibi ve satış kanallarının oluşturulması Gümüşhane Valiliği ve İl Özel İdaresi nezdinde yürütüleceği öğrenildi.

Benzer bir çalışma 2020 Yılında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından Artvin’de yapılmış, Hediyelik Eşya Tasarım Çalışması neticesinde ortaya çıkan hediyelik ürünler 2021 yılından itibaren Artvin Valiliğince “Artvin Marka Ürünler Satış Noktaları”nda satılmaya başlanmıştı.

KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
22
Pts
Tem2024