SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
03 Ekim2022
Genel Müdür Yeniçeri “Kadın ve Genç Girişimcileri Destekliyoruz”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, Gümüşhane’de çeşitli temaslarda bulunarak Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ile Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının (DOKAP) yürüttüğü projeleri yerinde inceledi.

İnceleme ziyaretleri kapsamında ilk olarak Gümüşhane’de DOKA tarafından desteklenen Gümüşeller Kadın Kooperatifi tarafından hayata geçirilen ve çalışanlarının tamamının kadın olduğu Gümüşeller Cafe ve Restaurant’ın açılışı yapan Genel Müdür Yeniçeri, kadın ve genç girişimcileri ön planda tuttuklarını ifade etti. Yeniçeri, güçlü kadın girişimcilerin artması ve bu tür projelerin hem şehir ekonomisine hem de aile ekonomilerine katkı vermesi için desteklerini sürdürdüklerini dile getirdi.

“Kendi aile ekonomilerine katkı verir halde devamını istiyoruz”

Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü olarak kadın girişimcilere ve kadın istihdamına öncelik verdiklerinin altını çizen Yeniçeri, “Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, yolları açık olsun, işleri bereketli olsun. Bizim açımızdan da güzel bir örnek. Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü olarak 26 kalkınma ajansımız ve 4 bölge kalkınma idaremizle, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde bölgelerimizin imkan ve kabiliyetlerini, fırsatlarını, potansiyellerini üretimle, istihdam ve katma değerle buluşturmaya gayret ediyoruz. Bölgeselden ulusala memleketimize fayda, üretim, istihdam, katma değer sağlamaya gayret ediyoruz. İllerdeki yatırım destek ofislerimiz bölgelerdeki kalkınma ajanslarımız vasıtası ile kooperatiflere, firmalara, kamu kurum ve kuruluşlarına, özel sektöre ve sivil topluma her düzeyde destek vermeye ve aşağıdan yukarıya, yerelden ulusala, ulusaldan küresele mottosu gereğince çabalarımız, katkılarımızı devam ettireceğiz.” dedi.

DOKA ve DOKAP tarafından Gümüşhane’nin tarihi Süleymaniye Mahallesi’nde yürütülen projelerde incelemelerde bulunan Yeniçeri, daha sonra Kurum Vadisi’ne geçerek tarihi vadi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kelkit ilçesinde de çeşitli temaslarda bulunan Yeniçeri, kuru fasulye işleme tesisinde incelemelerde bulunarak işletmenin kapasitesinin artırılmasına yönelik teşvikler ve destekler değerlendirildi.

Genel Müdür Yeniçeri, Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın, Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas ve Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Servet Daltaban ve ilgililerin de yer aldığı toplantıda ilçenin önemli projeleri istişare edildi.

Hazırlık aşaması devam eden DOKA destekli Şiran Turizm Konsept Master Planı sahasını ziyaret edip alanda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Yeniçeri, iki günlük Gümüşhane temaslarının ardından Ankara’ya döndü.

Genel Müdür Yeniçeri’ye saha ziyaretlerinde Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Torul Kaymakamı Orhan Ayaz, Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, Kürtün Belediye Başkanı Enver Şen, DOKA Gümüşhane YDO Koordinatörü ve uzmanları ile ilgili kurumların yetkilileri eşlik etti.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
14
Paz
Tem2024