SS | destek@abanozmedya.com | Trabzonloading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Doğu Karadeniz, Estonyalı Misafirleri Ağırladı
31 Ekim2023
Doğu Karadeniz, Estonyalı Misafirleri Ağırladı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ile Türk Hava Yolları (THY) işbirliğiyle Doğu Karadeniz Bölgesi’ni tanıtmak amacıyla Estonya’dan dijital medya ve yazılı basın kuruluşu temsilcilerine yönelik basın gezisi ve tanıtım organizasyonu gerçekleştirildi.

Organizasyon ilk olarak DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar ile Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantı ile başladı. Toplantıda; Estonyalı basın temsilcilerinin bölgemizden beklentileri ile bölgemizi Estonya’da tanıtmak için yapacağı faaliyetler hakkında görüşüldü. Toplantıda ayrıca Estonya’nın da içinde yer aldığı Baltık ve Doğu Avrupa ülkelerinin seyahat acentelerine yönelik 2024 yılı içerisinde fam trip düzenlenmesi ve bölgeler arası turizm hareketliliğinin sağlanması için iş birliği içinde çalışılması konuları görüşüldü.

Alternatif turizm türlerini yaygınlaştırmak, doğa turizmi, kültür turizmi, macera turizmi, gastronomi turizmi, spor turizmi başta olmak üzere Doğu Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyelini tanıtmak ve turizmde hedef pazarları çeşitlendirmek amacıyla gerçekleştirilen organizasyonda Estonyalı misafirler, Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon illerinin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Mavisi, yeşili, muhteşem doğası ile doğa, tarih, kültür, inanç ve alternatif turizm zenginliği bakımından son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Doğu Karadeniz’e hayran kaldıklarını ifade eden Estonyalı misafirler, bölgeye turist getirmek istediklerini söylediler.

Galeri
KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİEDİNME
Uzman Görüşü
UZMANGÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMAKÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMAİDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALILİNKLER
DOKA ROOF
DOKAROOF
20
Cts
Tem2024