SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
DOKA 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun'da yapıldı
Bakan Kacır, Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Merkezi'ni Ziyaret Etti
Yapay Zeka ve Robotik Kodlama Merkezi Açıldı
Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi ve Planetaryum Törenle Hizmete Açıldı
Mavi Ekonomi Paneli Düzenlendi
31 Ekim2023
Doğu Karadeniz, Estonyalı Misafirleri Ağırladı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ile Türk Hava Yolları (THY) işbirliğiyle Doğu Karadeniz Bölgesi’ni tanıtmak amacıyla Estonya’dan dijital medya ve yazılı basın kuruluşu temsilcilerine yönelik basın gezisi ve tanıtım organizasyonu gerçekleştirildi.

Organizasyon ilk olarak DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar ile Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantı ile başladı. Toplantıda; Estonyalı basın temsilcilerinin bölgemizden beklentileri ile bölgemizi Estonya’da tanıtmak için yapacağı faaliyetler hakkında görüşüldü. Toplantıda ayrıca Estonya’nın da içinde yer aldığı Baltık ve Doğu Avrupa ülkelerinin seyahat acentelerine yönelik 2024 yılı içerisinde fam trip düzenlenmesi ve bölgeler arası turizm hareketliliğinin sağlanması için iş birliği içinde çalışılması konuları görüşüldü.

Alternatif turizm türlerini yaygınlaştırmak, doğa turizmi, kültür turizmi, macera turizmi, gastronomi turizmi, spor turizmi başta olmak üzere Doğu Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyelini tanıtmak ve turizmde hedef pazarları çeşitlendirmek amacıyla gerçekleştirilen organizasyonda Estonyalı misafirler, Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon illerinin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Mavisi, yeşili, muhteşem doğası ile doğa, tarih, kültür, inanç ve alternatif turizm zenginliği bakımından son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Doğu Karadeniz’e hayran kaldıklarını ifade eden Estonyalı misafirler, bölgeye turist getirmek istediklerini söylediler.

KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
30
Per
Kas2023