SS | destek@abanozmedya.com | Trabzonloading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Bölge ihracatının artırılması için KOBİ'lere destek verilecek
Doğu Karadeniz, Estonyalı Misafirleri Ağırladı
31 Ekim2023
Doğu Karadeniz, Estonyalı Misafirleri Ağırladı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ile Türk Hava Yolları (THY) işbirliğiyle Doğu Karadeniz Bölgesi’ni tanıtmak amacıyla Estonya’dan dijital medya ve yazılı basın kuruluşu temsilcilerine yönelik basın gezisi ve tanıtım organizasyonu gerçekleştirildi.

Organizasyon ilk olarak DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar ile Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantı ile başladı. Toplantıda; Estonyalı basın temsilcilerinin bölgemizden beklentileri ile bölgemizi Estonya’da tanıtmak için yapacağı faaliyetler hakkında görüşüldü. Toplantıda ayrıca Estonya’nın da içinde yer aldığı Baltık ve Doğu Avrupa ülkelerinin seyahat acentelerine yönelik 2024 yılı içerisinde fam trip düzenlenmesi ve bölgeler arası turizm hareketliliğinin sağlanması için iş birliği içinde çalışılması konuları görüşüldü.

Alternatif turizm türlerini yaygınlaştırmak, doğa turizmi, kültür turizmi, macera turizmi, gastronomi turizmi, spor turizmi başta olmak üzere Doğu Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyelini tanıtmak ve turizmde hedef pazarları çeşitlendirmek amacıyla gerçekleştirilen organizasyonda Estonyalı misafirler, Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon illerinin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Mavisi, yeşili, muhteşem doğası ile doğa, tarih, kültür, inanç ve alternatif turizm zenginliği bakımından son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Doğu Karadeniz’e hayran kaldıklarını ifade eden Estonyalı misafirler, bölgeye turist getirmek istediklerini söylediler.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMANGÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMAKÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMAİDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALILINKLER
DOKA ROOF
DOKAROOF
25
Sal
Haz2024