SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Kuzey Afrika Ülkeleri Seyahat Acentelerine Tarihi İpek Yolu Kültür Rotası Tanıtıldı
Karadeniz İpekyolu Kültür Rotası Bölge Turizm Potansiyelini Geliştiriyor
Karadeniz Havzasında Mavi Ekonominin Güçlendirilmesi Proje Çalıştayı Yapıldı
Doğu Karadeniz’de Mavi Ekonomi Gelişiyor
Karadeniz Havzasında Coğrafi İşaretler Ağı (BS GIN) Projesi Tamamlandı
19 Mart2015
Doğu Karadeniz Cruise Fuarında

Yeni bir destinasyon olarak geliştirilen ve son birkaç yıl içerisinde büyük ilgi gören Doğu Karadeniz Bölgesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde düzenlenen kruvaziyer Turizmi Fuarında tanıtılıyor. Dün açılışı gerçekleştirilen ve üç gün sürecek fuar da kruvaziyer turizmi yeni sezon hazırlıkları için start verildi.

Dünyanın en büyük kruvaziyer turizmi sektörünü buluşturan Miami de yüzlerce ülke kendi bölgelerinin tanıtımını yapıyor. Doğu Karadeniz Bölgesi kruvaziyer turizmde geçtiğimiz yıl yakaladığı çıkışı bu yıl daha da artırmak için Miami fuarında tanıtım yapıyor. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen fuar tanıtım standında bölgemizin tarihi, kültürü ve doğası tanıtılıyor.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri (DOKA) Çetin Oktay Kaldırım, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, stantta tanıtım çalışmalarına destek verdiler. Ziyaretçiler ile birebir ilgilenerek Doğu Karadeniz Bölgesi için yeni bağlantılara adım attılar. Birçok görüşmede bulunarak önümüzdeki sezon Doğu Karadeniz’e kruvaziyer gemilerin rotalarını çevirmelerine katkı sağladılar.

Miami Kruvaziyer Fuarında DOKA ve TTSO standı sektörden büyük ilgi gördü. Türkiye’nin Miami Başkonsolosu Özgür Kıvanç Altan, Washington Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Görkem Karakuş, Türkiye Kurvaziyer Birliği Başkanı ve İzmir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ekrem Demirtaş standı ziyaret ederek heyeti tebrik ettiler.

Miami Başkonsolosu Özgür Kıvanç Altan, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin kruvaziyer fuarında tanıtımının oldukça başarılı bulduğunu ifade ederek, yapılan tanıtımın Doğu Karadeniz’e yüksek katkı sağlayacağını söyledi. Altan, “Ülkemizin ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nin dünya kruvaziyer turizmi pastasından pay almasına gösterdiğiniz katkılara teşekkür ediyorum” dedi.

Önümüzdeki yıllarda Türkiye’de sektörün daha da büyüme potansiyeli içerdiğini belirten DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi gibi yeni destinasyonların daha da ön palana çıkacağını kaydetti. Kaldırım, “Türkiye, Bu yıl da “Home Of Türkiye” imajıyla fuarda tanıtım yapıyor. Ayrıca Türkiye Kruvaziyer Birliği olarak İzmir ve Eğe Bölgesi de kruvaziyer fuarında tanıtım çalışmalarında ülkemizi temsil ediyorlar. Doğu Karadeniz Bölgemiz de artık kurvaziyer turizminde bilinen bir bölge oldu. Daha da gelişeceğini umuyoruz ”diye konuştu.

TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu’da, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde kruvaziyer turizminde hedeflerin her geçen yıl daha da büyüdüğünü belirterek, 2014 yılında bölgeye 40 cruise gemisi ile gelen 18 bin yolcu sayısının aşılacağını söyledi.

DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, DOKA Genel Sekreter Yardımcısı Vahit Ketboğa, Planlama Birim Başkanı Onur Adıyaman, TTSO Yönetim Kurulu Üyesi Özcan İlarslan, DOKA Uzmanları Adil Soltan ve İsmail Aslaner fuara katıldılar.

Gallery
KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
30
Sal
Mayıs2023