SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
22 Nisan2015
DOKA Riyad Seyahat Fuarı’nda

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), 14-17 Nisan tarihleri arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da, bu yıl 7.si düzenlenen Riyad Seyahat Fuarı’na (Riyadh Travel Fair) katıldı.
Four Seasons Hotel’de gerçekleştirilen ve Suudi Odaları Konseyi Genel Sekreteri Khalid Al-Otaibi tarafından açılışı yapılan fuara, 50 ülkeden turizm alanında faaliyet gösteren 200 firma ve kurum katılım sağladı. Suudi Arabistan ve körfez ülkelerinden önde gelen seyahat ve turizm şirketleri katılımcılarını bir araya getiren ve uluslararası düzeyde önemli bir etkinlik olarak kabul edilen Riyad Seyahat Fuarı; turistik ürün ve hizmetler ile dünyanın en önemli turizm şirketlerinin sağladığı yatırımların tanıtıldığı Suudi Arabistan’ın en önemli tanıtım organizasyonlarından biri olarak görülmektedir.
Yaklaşık olarak 20.000 kişinin ziyaret ettiği fuara DOKA’yı temsilen Tanıtım Teşvik ve İşbirliği Birim Başkanı Vahit Ketboğa ve Ordu Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Harun Göçer katıldı. Türkiye için hazırlanan ortak alanda yer alan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), Riyad Büyükelçiliği Kültür Tanıtım Müşavirliği, THY ve Karadeniz bölgesinden seyahat acentelerinin kurdukları standlar büyük ilgi gördü.

Suudi Arabistan ve Turizm


Suudi Arabistan Ortadoğu ülkeleri ve özellikle Arap Yarımadası’ndaki ülkeler ile karşılaştırıldığında nüfus ve turist gönderme açısından yüksek potansiyele sahip ülkelerin başında gelmektedir. Suudi Arabistan’dan her yıl deniz aşırı ülkelere 4,5 Milyon kişi seyahat etmekte ve Suudi Arabistan Turist Bilgi ve Araştırma Merkezinin İstatistiklerine göre Suudilerin dış turizmdeki harcamaları 2014 yılında 6,5 Milyar Dolar. Ayrıca Suudi Arabistan, Birleşmiş Milletler Uluslararası Turizm Örgütü Dünya Ekonomik Forumu tarafından hazırlanan seyahat ve turizm sektörü verileri endeksinde turizm harcamaları kategorisinde 139 ülke arasında ilk sırada yer almaktadır.
30 milyona yakın nüfusu ve 26 bin dolara yaklaşan kişi başı geliri de göz önüne alındığında, Karadeniz turizmi için Arap coğrafyasındaki en önemli hedef pazarın Suudi Arabistan olduğu görülmektedir.

Galeri
KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
22
Pts
Tem2024